Czytasz wiadomości wyszukane dla hasła: Adam Stanisław Grabowski Republika.pl Portal Spoecznoci Internetowych


 




Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje.

Sprawd, czy wpisae poprawny adres strony, lub skorzystaj z katalogu lub wyszukiwarki.



Copyright 1996 - 2006 Grupa Onet.pl SA - zobacz wszystkie serwisy »

  Śmierć jak kromka chleba/Death as a Slice of Bread (1994)
------------------------------------------------------------



Data premiery: 1994-05-07 (Polska)

Produkcja: Polska
Gatunek: Dramat, Historyczny

Reżyseria: Kazimierz Kutz
Scenariusz: Kazimierz Kutz
Zdjęcia: Wiesław Zdort
Muzyka: Wojciech Kilar



Katowice, noc z 12 na 13 grudnia 1981 roku. Jednostki wojskowe zajmują strategiczne punkty miasta. Niebawem generał Jaruzelski ogłosi w telewizji wprowadzenie stanu wojennego. Grupa zomowców, rozbijając związkową ochronę, wyciąga z mieszkania przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w kopalni "Wujek". Wieść o tym szybko przedostaje się do górników. Początkowo zaskoczeni, wkrótce reagują spontanicznym protestem. 14 grudnia w zakładzie wybucha strajk.



Stanisław Banaś:
Adam Baumann:
Mariusz Benoit:
Kazimierz Borowiec:
Piotr Borowiec:
Lidia Bienias:
Przemysław Branny:
Michał Bryś:
Alina Chechelska:
Teresa Budzisz-Krzyżanowska:
Jerzy Trela:
Jerzy Radziwiłowicz:
Andrzej Grabowski:
Jan Peszek:
Anna Dymna: żona górnika

------------------------------------------------------------

     

  Ku przestrodze - lista zasłużonych europosłów
Działające w Krakowie, Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, wzywają europosłów z Polski, głosujących przeciw uhonorowaniu pamięci rtm. Witolda Pileckiego, do złożenia swoich mandatów poselskich - informuje "Nasz Dziennik".

Cała sprawa spowodowana jest wcześniejszym wnioskiem kombatantów, by dzień 25 maja (data śmierci rotmistrza), został oficjalnie ogłoszony Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmami. Inicjatywa przepadł podczas głosowania w Parlamencie Europejskim - przeciwko głosowało także 22 posłów z Polski.

Taka postawa, członkowie stowarzyszenia kombatanckiego, nazwali haniebną kompromitacją.

Oto lista :
Jerzy Buzek (wybrany z listy PO)

Zdzisław Kazimierz Chmielewski (PO)

Marek Czarnecki (bezpartyjny/wybrany z ramienia Samoobrony)

Urszula Gacek (PO)

Lidia Geringer de Oedenberg (SLD)

Adam Gierek (Unia Pracy)

Genowefa Grabowska (Socjaldemokracja Polska)

Stanisław Jałowiecki (wybrany z listy PO)

Janusz Lewandowski (PO)

Bogusław Liberadzki (SLD)

Jan Masiel (wybrany z listy Samoobrony RP)

Jan Olbrycht (PO)

Janusz Onyszkiewicz (Partia Demokratyczna)

Paweł Piskorski (SD)

Jacek Protasiewicz (PO)

Jacek Saryusz-Wolski (PO)

Czesław Siekierski (PSL)

Grażyna Staniszewska, (Partia Demokratyczna)

Bogusław Sonik (PO)

Andrzej Szejna (SLD)

Andrzej Wielowieyski (Partia Demokratyczna)

Zbigniew Zaleski (PO)

Tadeusz Zwiefka (PO)

[ Komentarz dodany przez: tekila918: 2009-04-15, 14:37 ]

  Żużel w Toruniu na krawędzi katastrofy
zgodzę się z Alienisko... Bator nie jest sam winny temu wszystkiemu .. a jak pokazują nam przeróżne źródła informacji (choćby artykuł dzisiejszy, z Nowości) już chyba tylko jemu zależy na losie klubu - mam tu na myśli zarząd ...
Jeżeli dla pana Janczarskiego ... ważniejsza jest kariera polityczna (nie wiem na kogo głosy on chce tu liczyć?!), a nie nasz klub no to hallo?! Tak naprawdę wszyscy uciekli ... i został tylko pan Batorski ... on chociaż chce podjąć walkę .. a my, jako kibice musimy mu pomoc.

A gdzie jest cała reszta zarządu?! Pytam gdzie?! Co dziś dla klubu robią:
Adam Krużyński (firma NICE)
Jerzy Durbacz (firma Nova Trading)
Stanisław Grabowski (firma STAMIR)
Jerzy Janczarski (nauczyciel I LO)
Piotr Kubiaczyk (firma FB Fiałkowski)
Zdzisław Wiśniewski (pracownik Apator S.A.)
Stanisław Dynus (pracownik TOWIMOR S.A.)
Wiesław Nawrocki (wykładowca CSAiU)

  Prymusi Szkoły Chorążych
Prymusi Szkoły Chorążych Wojsk Radiotechnicznych oraz Szkoły Chorążych Radiotechniki i Systemów Dowodzenia

1969 mł. chor. Andrzej Kustroń
1970 mł. chor. Mieczysław Całka
1971 mł. chor. Bronisław Olbrycht
1972 mł. chor. Zbigniew Kasprzycki
1973 mł. chor. Wiktorian Gruszecki
1974 mł. chor. Jerzy Tomaszewski
1975 mł. chor. Stanisław Mikołajczyk
1976 mł. chor. Wiesław Kowalczyk
1977 mł. chor. Mariusz Szymański
1978 mł. chor. Andrzej Maciejewski
1979 mł. chor. Józef Nowicki
1980 mł. chor. Waldemar Tabiecki
1981 mł. chor. Marek Zając
1982 mł. chor. Mariusz Sawski
1983 mł. chor. Józef Budnik
1984 mł. chor. Krzysztof Wróbel
1985 mł. chor. Przemysław Lipiński
1986 mł. chor. Henryk Matyjewicz
1987 mł. chor. Ryszard Siedlecki
1988 mł. chor. Jarosław Pajdzik
1989 mł. chor. Robert Superson
1990 mł. chor. Jarosław Tyżaj
1991 mł. chor. Krzysztof Grabowski
1992 mł. chor. Grzegorz Wrona
1993 mł. chor. Mariusz Konior
1994 mł. chor. Kazimierz Ziembla
1995 mł. chor. Adam Konieczny
1996 mł. chor. Andrzej Typer
1997 mł. chor. Grzegorz Paszkowski
1998 mł. chor. Grzegorz Kędziora
1999 mł. chor. Karol Janicki
2000 mł. chor. Zbigniew Kruk
2001 mł. chor. Jarosław Sieniek
2002 mł. chor. Marta Stachnal
(źródło: http://darek64.neostrada.pl/prymusi.html, uzupełnienie własne)

     

  II PEREŁKA PAPROCAŃSKA
Kolejna porcja cyferek :
Uwaga: w momencie, gdy pojawią się wyniki ex aequo-następuje przesunięcie pozostałych biegaczy o jedno miejsce....

Półmaraton:

1m-ce nr30 Andrzej Wrzesiński 40-LATEK TYCHY Tychy 1:30:29
2m-ce nr3 Jerzy Plewniak 40-LATEK TYCHY Tychy 01:34:46
3m-ce nr27 Krzysztof Grabowski Pędziwiatr Gliwice Gliwice 1:35:17
4m-ce nr29 Bogdan Kaszuba 40-LATEK TYCHY Tychy 1:37:39
5m-ce nr15 Bronisław Szudzik Nowy Sącz ; 01:38:00
6m-ce nr18 Jerzy Orlik 1:41:15
7m-ce nr12 Adam Żwirowicz KRS TKKF JASTRZĄB Ruda Śląska Ruda Śląska; 01:45:03
8m-ce nr7 Marek Pawlak 40-LATEK TYCHY Tychy 01:48:41
9m-ce nr1 Stanisław Rostkowski 40-LATEK TYCHY Tychy 1:50:12
10m-ce nr26 Krzysztof Basiaga Piekary Śląskie 1:52:00
11m-ce nr10 Joasia Szor Assia doliniarze.com Chorzów 1:55:22
11m-ce nr11 Krzysztof Szor KRS TKKF JASTRZĄB Ruda Śląska Chorzów; 1:55:22
13m-ce nrA Aleksy Szablicki Alek Tyskie Stowarzyszenie Sportowe Katowice; 1:55:56
14m-ce nr22 Tomasz Piekoszowski Żory 2:08:12
15m-ce nr28 Adam Moszyński Adass Zaginieni w Akcji Gliwice 2:21:21
16m-ce nr9 Łukasz Aksamit lukas1906 doliniarze.com Katowice 2:22:14
17m-ce nrM Magdalena Raczyńska Madzia Biegajznami.pl Chorzów 2:39:39

  Wybory do Sejmiku Województwa Łódzkiego
Poniżej lista "Wybrańców":

Bagieński Artur Jan
Błaszczyk Przemysław Jacek
Chowis Andrzej Franciszek
Dobkowski Wiesław
Dudek Krzysztof Adam
Dunin Artur Jerzy
Fisiak Włodzimierz
Gajda Tadeusz Stanisław
Grabicka Krystyna
Grabowski Piotr
Hibner Elżbieta
Janowska Zdzisława
Kaczmarek Michał
Kamińska Anna Bogda
Kula Włodzimierz Stanisław
Kwaśniak Paweł
Kwiatkowski Krzysztof
Łyżwiński Cezary Wojciech
Makowski Krzysztof Michał
Mazur Marek Marian
Michalak Grzegorz Jan
Miłek Sławomir
Nowacka Irena Maria
Olas Stanisław Piotr
Olszewski Wiktor Łukasz
Popecki Jacek
Przyrowski Waldemar Ireneusz
Sadowska Agata Jolanta
Stasiak Jerzy Antoni
Trzciński Marek
Walczak Wojciech Krzysztof
Witaszczyk Stanisław
Wojciechowski Grzegorz
Wojtera Jan
Zacharewicz Jacek Paweł
Zarzycki Wojciech Szczęsny

Gratulacje, szczególnie dla radnych z Bełchatowa: Włodka Kuli i Wiesława Dobkowskiego.

  KALISZ MAVER
Wyniki zawodów:2008-09-14, Z.SZAŁE
Lp. Imię i nazwisko Sektor Stanowisko Waga Punkty Miasto
1 DOMAGAŁA MAREK A 1 2860 7 KALISZ
2 HOREMSKI TOMASZ A 1 4855 14 KALISZ
3 WIECZOREK CZESŁAW A 4985 15 KALISZ
4 JEZIOREK TOMASZ A 3620 10 KALISZ
5 KAŁUŻNY KRZYSZTOF A 4825 13 KALISZ
6 GRABOWSKI ADAM A 2960 8 KALISZ
7 BARANOWSKI TOMASZ A 3765 11 KALISZ
8 JĘDRZEJCZAK HENRYK A 330 6 KALISZ
9 WOJTAS DOMINIK A 4155 12 KALISZ
10 PIETRYGA KAMIL B 4150 14 KALISZ
11 WIECZOREK CEZARY B 3645 11 KALISZ
12 STRZAŁA STANISŁAW B 4195 15 KALISZ
13 ORŁOWSKI KRZYSZTOF B 3345 9 KALISZ
14 SIARA OLGIERD B 3705 13 KALISZ
15 LIS RAFAŁ B 2205 8 KALISZ
16 MAŁDACHOWSKI ZBIGNIEW B 3675 12 KALISZ
17 WANKIEWICZ MARIUSZ B 3430 10 KALISZ
18 MAŁDACHOWSKI WŁODZIMIERZ A 3100 9 KALISZ
19 KOŃCZEWSKI ZDZISŁAW B 615 7 KALISZ

  Wyjazd do Paryża
Udało mi się już zarezerwować wszystkie bilety

Koszt dla każdego z nas to-470zł.

19. Piotr Machno
20. Danuta Machno
21. Barbara Machno
22. Stasiu Wcislo
23. Ewa Weglarz
24.Adam Weglarz
25. Mirek Ziebowicz
26. Krzysiek Lipinski
27. Ewa Lipinska
28. Stanisław Grabowski
29. Krystyna Grabowska

  Maturzyści 1951
Józef Andrzejczak, Władysław Arciszewski, Henryk Biadasz, Marian Babirecki, Kazimierz Bilski, Zbigniew Derwich, Stanisław Bara, Ryszard Domagalski, Mikołaj Dmitriew, Witold Gronwald, Piotr Grabowski, Henryk Jaskulski, Zygmunt Jóźwiak, Hieronim Kaczmarek, Adam Krzyślak, Filip Leichert, Ireneusz Łepski, Michał Maciejewski, Jan Majcherkiewicz, Zdzisław Pawłowski, Józef Pękała, Władysław Perlicki, Wiesław Romanowski, Tadeusz Skweres, Lech Staniszewski, Jerzy Stefański, Wiktor Strzyżewski, Ryszard Swędrzyński, Jarosław Szews, Jerzy Walczak, Hieronim Wikarski, Franciszek Zawierucha, Bogdan Zbyszewski

Czyli to jest klasa XI C ?

  Duch Mysiej w polskich mediach

A oto nazwiska pań i panów, dla których Rotmistrz Pilecki jest mało znaczącą postacią:

Platforma Obywatelska: Janusz Onyszkiewicz, Bogusław Sonik, Jacek Saryusz-Wolski, Jerzy Buzek, Zdzisław Chmielewski, Urszula Gacek, Stanisław Jałowiecki, Janusz Lewandowski, Jan Olbrycht, Jacek Protasiewicz, Zbigniew Zaleski, Tadeusz Zwiefka,

Polskie Stronnictwo Ludowe: Czesław Siekierski

Sojusz Lewicy Demokratycznej: Lidia Geringer de Oedenberg, Bogusław Liberadzki

Socjaldemokracja Polska: Genowefa Grabowska

Demokraci.pl: Grażyna Staniszewska, Andrzej Wielowieyski

Unia Pracy: Adam Gierek

Stronnictwo Demokratyczne: Paweł Piskorski

Stronnictwo Piast: Jan Masiel

Niezrzeszeni: Marek Czarnecki



Jeżeli chodzi o Saryusza i Sonika - czuję się zawiedziony i to bardzo - reszta to zwykli "pożyteczni idioci"

  Absolwenci LO
MATURA 1968

Klasa „A”
Arwar Anna, Balcerek Stanisława, Baryła Jerzy, Basiak Jadwiga, Bieńkowski Zenon, Danielik Barbara, Dopadło Alfred, Gawrońska Urszula, Grabowski Lech, Jadowski Tadeusz, Kałuzińska Urszula, Koski Antoni, Laskowski Tadeusz, Laszczyk Grzegorz, Leśniowski Ireneusz, Migocki Stefan, Motyl Michał, Niebelski Zbigniew, Orman Urszula, Ponomarczuk Marian, Pigoń Lech, Picheta Marian, Przepióra Jacek, Poborski Czesław, Rosiak Ireneusz, Rutowicz Jan, Stolecki Kazimierz, Suchowiejska Bożena, Sobański Adam, Wawrzos Jan, Włodarski Jan, Zawadzki Wojciech.

Klasa „B”
Anioł Irena, Augustyniak Władysława, Bała Zofia, Banaszczyk Władysława, Bednarek Józefa, Białecka Czesława, Biś Bogumiła, Borciuch Wiesława, Dwornik Anna, Grzegorczyk Halina, Kędzierska Józefa, Konieczna Sabina, Koska Bożentyna, Kuder Danuta, Kularska Urszula, Lisiewicz Ewa, Łukasiewicz Helena, Małecka Marianna, Olczyk Teodozja, Purgał Maria, Radziejewska Marianna, Salamaga Jadwiga, Strychalska Krystyna, Szkopińska Jolanta, Szyda Stanisława, Trepczyńska Barbara, Walczyk Marianna, Wilczyńska Barbara, Wilczyńska Teresa, Wilk Czesława, Zalas Pelagia.

Klasa „C”
Bludzińska Irena, Dębowska Władysława, Domańska Janina, Gierczak Małgorzata, Grabalska Zdzisława, Groszek Janina, Jędruszek Jadwiga, Kluska Genowefa, Kluska Wanda, Kocełuch Maria, Kowalczyk Czesława, Lesiak Anna, Matuszewska Gabriela, Michalska Danuta, Młyńczyk Helena, Mucha Anna, Najmrocka Czesława, Ocimek Maria, Piec Anna, Przewoźnik Janina, Rutkowska Wiesława, Ryszka Cecylia, Stanisz Maria, Stępień Grażyna, Świderska Anna, Świech Jadwiga, Wilk Janina, Wojciechowska Aleksandra, Zagórowicz Krystyna, Zając Maria, Żak Zofia.

(Fredek i Wojtek)

  Liga Okręgowa grupa I 2008/09
KADRA POGONI ŁOSIÓW 2008/09

Prezes: Władysław Bacajewski
Trener: Dariusz Hołyński
Kierownik: Jan Ziębicki

Bramkarze: Krystian Wietrzyński, Piotr Baranowski, Krzysztof Błażejewski
Obrońcy: Mariusz Kompanicki, Józef Zalewski, Rafał Bernacki, Gabriel Baranowski, Patryk Bojko, Wojciech Sierakowski, Paweł Gredys
Pomocnicy: Robert Mączyński, Grzegorz Galant, Tomasz Grabowski, Sebastian Adasik, Krzysztof Boryczko, Paweł Chłopek, Krzysztof Chłopek, Dawid Kozłowski, PAweł Mrozik
Napastnicy: Wiesław Listowski, Mateusz Hołyński, Jarosław Hraca, Sylwester Mączyński, Piotr Ochman, Grzegorz Obiegły
Przybyli: Sebastian Adasik (Orzeł Olszanka), Krzysztof Boryczko (Polonia Przylesie), Dawid Kozłowski (z drużyny juniorów)
Ubyli: Roman Krawczyk (Olimpia Lewin Brzeski), Marcin Bielski (nie wznowił treningów), Bartosz Sierakowski (służba wojskowa), Łukasz Szymański (wyjazd za granicę)

Sparingi: Pogoń Łosiów – Burza Lipki 4:2 (Sylwester Mączyński 2, Mariusz Kompanicki, Józef Zalewski); Pogoń Łosiów – BTP Piast Brzeg 0:3; Orzeł Olszanka – Pogoń Łosiów 1:1 (Jarosław Hraca)
Bramki: Sylwester Mączyński 2, Mariusz Kompanicki 1, Józef Zalewski 1, Jarosław Hraca 1

KADRA VICTORII DOBRZYŃ 2008/09

Prezes: Stanisław Kowalski
Trener: Jacek Opałka
Kierownik: Piotr Gajo

Bramkarze: Marcin Herc, Arkadiusz Lemieszko, Dawid Pacholarz
Obrońcy: Marcin Krzywy, Przemysław Kowalski, Tomasz Drozd, Krzysztof Serwadczak, Andrzej Birecki, Grzegorz Gnatowicz, Marek Kłodziński
Pomocnicy: Dawid Doliński, Marcin Stabrawa, Rafał Matura, Adam Kućmierz, Adam Mykita, Paweł Kwiatkowski, Damian Adamczak, Rafał Abel, Przemysław Kwiatkowski, Rafał Zajączkowski, Łukasz Żędzianowski
Napastnicy: Tomasz Parkoła, Michał Pawluk, Paweł Gajo, Marek Zagórski, Piotr Wirga, Rafał Latus
Przybyli: Dawid Doliński (Skorpion Lubsza), Marcin Stabrawa (LZS Jankowice Wlk.), Marek Zagórski, Damian Adamczak, Rafał Latus, Przemysław Kwiatkowski (BTP Piast Brzeg), Rafał Abel (Zryw Szydłowice)
Ubyli: Tomasz Szczupakowski (BTP Piast Brzeg)

Sparingi: Victoria Dobrzyń – Start Namysłów 1:6 (Adam Mykita); Odra Wrocław – Victoria Dobrzyń 5:0; BTP Piast Brzeg – Victoria Dobrzyń 1:0
Bramki: Adam Mykita 1

  1
Jest wielu prawicowych intelektualistów. Nie mylić z Pisowych.


Pozwól, że wymienię
profesorzy:
1 Jerzy Robert Nowak - historyk
2 Andrzej Zybertowicz - socjolog
3 Adam Massalaki - historyk
4 Kazimierz Wiatr - informatyk
5 Wojciech Roszkowski - historyk
6 Artur Śliwiński - ekonomista
7 Ryszard Terlecki - historyk
8 Anna Raźny - sowietolog
9 Andrzej Każmierczak - ekonomista
10 Adam Jacyna-Onyszkiewicz - lekarz
11 Maciej Giertych - dendrolog
12 Józef Szaniawski - historyk
13 Janusz Wojciechowski - teolog
14 Ryszard Legutko - filozof
15 Krzysztof Kawecki - politolog
16 Rafał Broda - fizyk
17 Bogusław Wolniewicz - filozof
18 Lech Kaczyński - prawnik
19 Jan Szyszko - biolog
20 Stanisław Możdzeń - pedagog
21 Zbigniew Religa - lekarz
22 Zyta Gilowska - ekonomistka
23 Lech Haydukiewicz - geograf
24 Bogusław Rychlewski
25 Dominik Sankowski - informatyk
26 Jan Chodakiewicz - historyk
27 Jan Żaryń - historyk
28 Bogusław Polak
29 Janusz Szewczak - ekonomista
30 Andrzej Nowak - historyk
31 Zdzisław Krasnodębski - socjolog
32 Eugeniusz Rychlewski - ekonomista
33 Ryszard Bandera - historyk
34 Piotr Jaroszyński - historyk
35 Mirosław Piotrowski - historyk
36 Jacek Bartyzel - filozof
37 Mariusz Muszyński - prawnik
38 Jan Trochimiak - filolog
39 Sylwia Sysko-Romańczuk - ekonomistka
40 Przemysław Wientegner - historyk
41 Wysocki
42 Rotwinowska
43 Kwiatkowski
44 Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz - fizyk
45 Jerzy Wojtczak-Szyszkowski - ekonimista
46 Stefan Kurowski - ekonomista
47 Aleksander Krzymiński - ekonomista
48 Henryk Kiereś - filozof
49 Bogusław Polak - historyk, ekonomista
50 Andrzej Janicki - matematyk
doktorzy:
1 Adam Wielomski - hisotryk
2 Mariusz Affek - historyk
3 Stanisław Krajski - etyk
4 Adam Kawa - filiolog
5 Marek Migalski - politolog
6 Mieczysław Ryba - historyk
7 Antoni Zięba - inżynier
8 Barbara Fedyszak-Radziejowska - socjolog
9 Elżbieta Wilczyńska - ekonomistka
10 Janusz Mikuła
11 Hanna Wujkowska - lekarz
12 Adam Rostowski - inżynier
13 Robert Gwiazdowski - ekonomista
14 Henryk Goryszewski - prawnik
15 Dariusz Grabowski - ekonomista
16 Rafał Matyja - politolog
17 Andrzej Mazurkiewicz
18 Karol Karski - prawnik
19 Tomasz Duda - prawnik
20 Roman Konik
21 Tomasz Teluk - politolog
22 Rafał Dutkiewicz - filozof
23 Tomasz Stommer - politolog
24 Tomasz Wójcik - chemik
25 Jeremi Rychlewski - budownictwo
I wielu, wielu innych...

  1
1 Jerzy Robert Nowak - historyk
2 Andrzej Zybertowicz - socjolog
3 Adam Massalaki - historyk
4 Kazimierz Wiatr - informatyk
5 Wojciech Roszkowski - historyk
6 Artur Śliwiński - ekonomista
7 Ryszard Terlecki - historyk
8 Anna Raźny - sowietolog
9 Andrzej Każmierczak - ekonomista
10 Adam Jacyna-Onyszkiewicz - lekarz
11 Maciej Giertych - dendrolog
12 Józef Szaniawski - historyk
13 Janusz Wojciechowski - teolog
14 Ryszard Legutko - filozof
15 Krzysztof Kawecki - politolog
16 Rafał Broda - fizyk
17 Bogusław Wolniewicz - filozof
18 Lech Kaczyński - prawnik
19 Jan Szyszko - biolog
20 Stanisław Możdzeń - pedagog
21 Zbigniew Religa - lekarz
22 Zyta Gilowska - ekonomistka
23 Lech Haydukiewicz - geograf
24 Bogusław Rychlewski
25 Dominik Sankowski - informatyk
26 Jan Chodakiewicz - historyk
27 Jan Żaryń - historyk
28 Bogusław Polak
29 Janusz Szewczak - ekonomista
30 Andrzej Nowak - historyk
31 Zdzisław Krasnodębski - socjolog
32 Eugeniusz Rychlewski - ekonomista
33 Ryszard Bandera - historyk
34 Piotr Jaroszyński - historyk
35 Mirosław Piotrowski - historyk
36 Jacek Bartyzel - filozof
37 Mariusz Muszyński - prawnik
38 Jan Trochimiak - filolog
39 Sylwia Sysko-Romańczuk - ekonomistka
40 Przemysław Wientegner - historyk
41 Wysocki
42 Rotwinowska
43 Kwiatkowski
44 Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz - fizyk
45 Jerzy Wojtczak-Szyszkowski - ekonimista
46 Stefan Kurowski - ekonomista
47 Aleksander Krzymiński - ekonomista
48 Henryk Kiereś - filozof
49 Bogusław Polak - historyk, ekonomista
50 Andrzej Janicki - matematyk
doktorzy:
1 Adam Wielomski - hisotryk
2 Mariusz Affek - historyk
3 Stanisław Krajski - etyk
4 Adam Kawa - filiolog
5 Marek Migalski - politolog
6 Mieczysław Ryba - historyk
7 Antoni Zięba - inżynier
8 Barbara Fedyszak-Radziejowska - socjolog
9 Elżbieta Wilczyńska - ekonomistka
10 Janusz Mikuła
11 Hanna Wujkowska - lekarz
12 Adam Rostowski - inżynier
13 Robert Gwiazdowski - ekonomista
14 Henryk Goryszewski - prawnik
15 Dariusz Grabowski - ekonomista
16 Rafał Matyja - politolog
17 Andrzej Mazurkiewicz
18 Karol Karski - prawnik
19 Tomasz Duda - prawnik
20 Roman Konik
21 Tomasz Teluk - politolog
22 Rafał Dutkiewicz - filozof
23 Tomasz Stommer - politolog
24 Tomasz Wójcik - chemik
25 Jeremi Rychlewski - budownictwo


Broń nas Panie Boże od narodowych socjalistów i chrześcijańskich demokratów uchodzących za prawicowych intelektualistów.

  Mój klub Kolporter Korona Kielce
2005-03-02 Smak ekstraklasy

Blisko 2 tysiące kibiców oklaskiwało wczoraj drugoligowych piłkarzy Kolportera Korona.
Wzorem poprzedniego roku działacze kieleckiego klubu zafundowali fanom drużyny przedsmak emocji, jakie czekać będą ich już wkrótce podczas rozpoczynającej się za niespełna dwa tygodnie rundy wiosennej, Z pewnością nikt nie żałował blisko dwóch godzin spędzonych w hali przy ul. Krakowskiej, bo i atmosfera tego wieczoru była wręcz niepowtarzalna.
W żółto-czerwonej scenerii kibicom zaprezentowała się cała sportowa rodzina Kolportera Korony, poczynając od seniorów, a kończąc na najmłodszych wychowankach klubu z ul. Szczepaniaka.
Oczywiście największy aplauz kibiców wywołali drugoligowcy, a szczególnie życzliwie powitano w Kielcach duet trenerski Ryszard Wieczorek - Piotr Wojdyga oraz nowe twarze w drużynie - Macieja Mielcarza, Łukasza Załuskę, Michała Benkowskiego, Adriana Bergiera, Patryka Podolskiego, Roberta Kolendowicza, Adama Czerkasa i wychowanka Korony Dariusza Kozubka, który po 5 latach wrócił do macierzystego klubu.
Nikt nie ukrywa, że wzmocnienia te motywuje cel na najbliższe miesiące wytyczony zespołowi - awans do ekstraklasy.
Marsz ku krajowej elicie piłkarze Kolportera Korona symbolicznie rozpoczęli już wczoraj wieczorem w ładnym stylu wygrywając turniej towarzyszący prezentacji oraz rozdając setki autografów kibicom wyraźnie stęsknionym już za ligowymi emocjami. Jeszcze ważniejsze od wyników rywalizacji na parkiecie było to, że w ten wyjątkowy wieczór futbol połączył kilka pokoleń koroniarzy - piłkarzy działaczy, szkoleniowców i sympatyków.
Półfinały: Kolporter Korona - Kibice 3:1, Adam Czerkas, Adrian Bergier, Hermes - Tomasz Błoński; Zarząd - Oldboje Korony 0:1, Cezary Ruszkowski.
O 3 miejsce: Zarząd - Kibice 1:2, Piotr Burlikowski - Tomasz Bieroński, Tomasz Błoński.
Finał: Kolporter Korona - Oldboje Korony 2:0, Dariusz Kozubek, Robert Kolendowicz.
Kolporter Korona: Maciej Mielcarz, Łukasz Załuska, Tomasz Wróblewski - Arkadiusz Kaliszan, Adrian Bergier, Robert Kolendowicz, Hermes, Dariusz Kozubek, Adam Czerkas, Arkadiusz Bilski, Dariusz Frankiewicz, Grzegorz Bonin.
Oldboje Korony: Mariusz Mucharski - Waldemar Borowiec, Tomasz Kobryń, Kazimierz Czyżewski, Jacek Zalewa, Paweł Gromulski, Mieczysław Mazur, Henryk Kiszkis, Jan Czarnecki, Sławomir Wojtasiński, Wiesław Grabowski, Stanisław Rębosz, Jan Majdzik, Leszek Wójcik, Cezary Ruszkowski.
Kibice: Sebastian Kołodziej - Paweł Kacprzak, Tomasz Bieroński, Tomasz Błoński, Robert Kubiec, Marek Karbownik, Arkadiusz Wójcik.
Zarząd: Wiesław Tkaczuk, Piotr Gil - Krzysztof Klicki, Rafał Stefański, Wojciech Klicki, Piotr Burlikowski, Michał Gębura, Andrzej Kowalczyk, Dariusz Nytko, Jarosław Jagiełło, Sławomir Sijer, Sławomir Grzesik.
Mecze sędziował Sławomir Nowak.

Słowo Ludu

  1
Pełna lista polskich europosłów
PAP/IAR 11:15 (aktualizacja 11:51)

Bronisław Geremek z UW zdobył zaraz po Jerzym Buzku najwięcej głosów w eurowyborach

Najwięcej, bo ponad 173 tysiące głosów otrzymał były premier Jerzy Buzek. Bronisław Geremek dostał ponad 114 tysięcy głosów w eurowyborach – to drugi wynik w kraju. Państwowa Komisja Wyborcza podała listę 54 osób wybranych z Polski do Parlamentu Europejskiego.

Z list Platformy Obywatelskiej zostali wybrani: Jerzy Buzek, Zdzisław Chmielewski, Małgorzata Handzlik, Stanisław Jałowiecki, Filip Kaczmarek, Bogdan Klich, Barbara Kudrycka, Janusz Lewandowski, Jan Olbrycht, Paweł Piskorski, Jacek Protasiewicz, Jacek Saryusz-Wolski, Bogusław Sonik, Zbigniew Zaleski, Tadeusz Zwiefka.

Z list Ligi Polskich Rodzin zostali wybrani: Filip Adwent, Sylwester Chruszcz, Maciej Giertych, Dariusz Grabowski, Urszula Krupa, Bogdan Pęk, Mirosław Piotrowski, Bogusław Rogalski, Witold Tomczak, Wojciech Wierzejski.

Z list Prawa i Sprawiedliwości zostali wybrani: Adam Bielan, Anna Fotyga, Mieczysław Janowski, Michał Kamiński, Marcin Libicki, Wojciech Roszkowski, Konrad Szymański.

Z list Samoobrony zostali wybrani: Marek Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Bogdan Golik, Wiesław Kuc, Jan Masiel, Leopold Rutowicz.

Z list SLD-UP zostali wybrani: Lidia Geringer d'Oedenberg, Adam Gierek, Bogusław Liberadzki, Marek Siwiec, Andrzej Szejna.

Z list Polskiego Stronnictwa Ludowego zostali wybrani: Zbigniew Kuźmiuk, Zdzisław Podkański, Czesław Siekierski, Janusz Wojciechowski.

Z list Unii Wolności zostali wybrani: Bronisław Geremek, Jan Kułakowski, Janusz Onyszkiewicz, Grażyna Staniszewska.

Z list Socjaldemokracji Polskiej zostali wybrani: Genowefa Grabowska, Józef Pinior, Dariusz Rosati.

Platforma Obywatelska zdobyła 24,10% głosów, LPR - 15,92%, PiS - 12,67% - podała Państwowa Komisja Wyborcza. Oprócz tych trzech partii próg wyborczy przekroczyły: Samoobrona - 10,78%, SLD-UP - 9,35%, Unia Wolności - 7,33%, PSL - 6,34%, SdPl - 5,33%.

W przeliczeniu na mandaty oznacza to, że PO otrzyma 15 mandatów, LPR - 10, PiS - 7, Samoobrona - 6, SLD-UP - 5, UW i PSL - po 4, SdPl - 3.

Frekwencja wyniosła 20,87%. (mn)
więcej w kategorii »

  Polonia Bytom
PRZYGOTOWANIA DO SEZONU

SPARING 1
Polonia Bytom - PSŻ Poznań

Polonia Bytom 53
9. Siergiej Jeroszin (3,3,1,-) 7
10. Janusz Zielonka (1,1,0,0) 2
11. Artur Pietrzyk (3,3,3,3,3) 15
12. Andrzej Zieja (1,0,2',3) 6+1
13. Łukasz Szmid (3,3,2,2,1) 11
14. Cyprian Szymko (u,2',0,-,2') 4+2
15. William Lawson (2,1',2',2) 7+2
16. Karol Szamburski (1') 1

PSŻ Poznań 37
1. Daniel Pytel (2,1',1',3,1,0) 8+2
2. Leonid Paura (0,-,-,-) 0
3. Karol Baran (2,2,2',2,3,2) 13+1
4. Zbigniew Suchecki (0,-,3,1,0,3) 7
5. Adam Skórnicki (1,-,-,1,0) 2
6. Matija Duh (3,0,2,0,1,0) 6
7. Eric Carillo (1) 1
8. Piotr Szóstak (0,0) 0

DWÓCH WYCHOWANKÓw. Zakończony przed chwilą egzamin na licencję przebrnęło dwóch adeptów Polonii: Bartosz Wybawińśki oraz Jarosław Babecki.

MEMORIAŁ IM. JANA PALUCHA

Pierwszy raz zorganizowany został memoriał zawodnika, który ponad 50 lat temu przewodził drużynie Ogniwa-Polonii, która otarła się o podium Mistrzostw Polski. Sam turniej ma cele głównie szkoleniowe.

1. Kyle Leagult - 14
2. Ryan Fisher - 12+3
3. Artur Pietrzyk - 12+2
4. Sergiej Jeroszin - 11
5. William Lawson - 11
6. Ged Pallister - 10
7. Łukasz Szmid - 10
8. Andrzej Zieja - 9
9. Cyprian Szymko - 8
10. Konrad Szamburski - 6
11. Janusz Zielonka - 5
12. Jarosław Babecki - 4
13. Bartosz Wybawińśki - 4

SPARING 2
Polonia Bytom - Orzeł Łódź

Polonia Bytom 64
9. Artur Pietrzyk (3,3,3,2',3) 14+1
10. Jarosław Babecki (0,0,0,0) 0
11. Ged Pallister (2',1,2',2',2') 9+4
12. Andrzej Zieja (3,3,3,3,2') 14+1
13. Łukasz Szmid (3,3,2',3,3) 14+1

14. Cyprian Szymko (3,2',2',3,3) 13+2
15. Konrad Szamburski (0) 0
16. Janusz Zielonka NS

Orzeł Łódź 26
1. Sebastian Brucheiser (2,2,0,1,u,1) 6
2. Władimir Oneszko (1',0,-,-) 1+1
3. Timur Garifullin (0,-,-,-) 0
4. Stanisław Burza (1,-,1',2,1,0) 5+1
5. Robert Wardzała (1,2,2,1,t,1) 7
6. Max Dilger (1',0,1',0,1) 3+2
7. Mariusz Konsek (2,1,0) 3
8. Anzelm Ratzko (0,1) 1

- Podsumowując okres sparingowy, mogę powiedzieć, że jestem naprawdę zadowolony. Zawodnicy włożyli serce w to, aby być jak najlepiej przygotowanym na rozpoczęcie sezonu. Teraz ja mam ciężki orzech do zgryzienia, kogo wystawić na pierwszy mecz w Równe, które się wzmocniło i nie będzie to napewno łatwa przeprawa - mówił po spotkaniu z Łodzią trener Polonii, Jan Grabowski.

  podzial na specjalnosci
Klimatyzacja:
7) Krawczyn Kamil
Krzempek Łukasz
9) Majka Urszula
10) Migdał Wojciech
11) Niezgoda Tomasz
12) Oprocha Mateusz
13) Pietnowski Karol
14) Przeniczny Jakub
15) Ptasznik Mateusz
16) Rusnak Tomasz
17) Salamon Mateusz
1 Sedlaczek Kamil
19) Skorupka Robert
20) Wadowski Łukasz

Samochody:
1) Bajer Grzegorz
2) Branny Marian
3) Bryk Karol
4) Chorążykiewicz Marek
5) Dębecka Helena
6) Faron Kamil
7) Gołuński Adam
Karaś Łukasz
9) Karpik Kamil
10) Kotnis Michał
11) Kowalska Klaudia
12) Łukasik Karol
13) Mleczek Wojciech
14) Ogińska Dominika
15) Rachwał Konrad
16) Sarapata Paweł
17) Seweryn Stanisław
1 Tadla Konrad
19) Wojtal Andrzej
20) Zaczkowski Maciej

Aparatura:
1) Cyran Michał
2) Damian Grzegorz
3) Dusza Tomasz
4) Dwornik Janusz
5) Grabowski Paweł
6) Grącki Jaromir
7) Gregier Błażej
Gwóźdz Krzysztof
9) Gzyl Łukasz
10) Kański Witold
11) Machej Paweł
12) Płachno Krzysztof
13) Pycia Marcin
14) Rugała Damian
15) Stężowski Jakub
16) Strojek Łukasz
17) Szlachta Zbigniew
1 Szyndlar Tomasz
19) Wieczorek Dariusz
20) Wolak Paweł

Mechanika:
1) Będkowski Marcin
2) Bień Piotr
3) Bober Łukasz
4) Dudzik Marek
5) Dzik Mateusz
6) Golonka Michał
7) Herman Tomasz
Kopeć Łukasz
9) Krówka Jarosław
10) Obrzud Łukasz
11) Ochała Wojciech
12) Strzelczak Monika
13) Szpila Tomasz
14) Szypuła Mateusz
15) Talaga Artur
16) Togay Cengishan
17) Węglorz Michał
1 Wiktorek Tomasz
19) Witkowski Tomasz
20) Wojciechowski Filip
21) Zarychta Mariusz
[/b]

  Dwumaraton Bydgoski- cykl biegów maratońskich
Komunikat końcowy

2. Bydgoszcz "Beer" Maraton
Bydgoszcz 11.11.2007

Lp. Nazwisko imię Rocznik Klub/Miejscowość Numer Czas Dystans
1 Kuryło Paweł 1972 JW. Ślepsk 28 02:56:45 42,195
2 Hirsch Jacek 1972 Klub Maratoński UMK 27 03:10:57 42,195
3 Niwiński Grzegorz 1958 Tupot Ustka 29 03:15:08 42,195
4 Pismenko Wojciech 1963 Agnes Świdwin 49 03:17:00 42,195
5 Cechmann Andrzej 1960 Gdańsk 34 03:25:01 42,195
6 Giemza Stanisław 1951 LUKS Groniczek Bielsko-Biała 36 03:28:22 42,195
7 Grabowski Krzysztof 1972 K. Cz. Pędziwiatr Gliwice 58 03:28:39 42,195
8 Rudy Jacek 1980 biegajznami.pl 7 03:28:57 42,195
9 Torłop Przemysław 1966 Grupa Trójmiasto 8 03:29:55 42,195
10 Urbaniak Andrzej 1959 TKKF Skalny Fordon 39 03:30:49 42,195
11 Sikorski Witold 1961 TKKF Run42 Bobolice 15 03:33:15 42,195
12 Mizera Agnieszka 1969 Wrocław 30 03:41:01 42,195
13 Dubiecki Jarema 1969 KB Arturówek 14 03:41:49 42,195
14 Fabiś Arkadiusz 1972 Stęszew 3 03:41:59 42,195
15 Liszkowski Andrzej 1956 Kyokushin Inowrocław 57 03:42:22 42,195
16 Skot Jurek 1952 Warszawa 17 03:42:51 42,195
17 Dobosz Tomasz 1984 biegajznami.pl 12 03:49:33 42,195
18 Woźniak Dorota 1981 Florian Chojnice 31 03:51:40 42,195
19 Woźniak Marek 1961 Florian Chojnice 32 03:51:40 42,195
20 Horała Piotr 1984 WKB Piast Wrocław 4 03:53:17 42,195
21 Kurzajczyk Mariusz 1965 Supermaraton Kalisz 1 03:54:40 42,195
22 Drygalski Dominik 1963 Zakład Taboru Bydgoszcz 2 03:55:30 42,195
23 Wojciechowski Piotr 1965 biegajznami.pl 19 03:58:23 42,195
24 Kasprzak Andrzej 1955 Kyokushin Inowrocław 53 04:03:45 42,195
25 Jurek Bogdan 1965 Mosina 16 04:03:51 42,195
26 Rozbicki Czesław 1946 Artemis 52 04:43:53 42,195
27 Papała Ryszard 1960 Rotmanka 41 04:53:45 42,195
28 Sidoruk Radosław 1979 Poznań 38 05:26:28 42,195
29 Bednarz Jerzy 1946 Poznań 5 05:59:22 42,195
30 Gil Barbara 1946 Sierpc 42 06:46:30 42,195
31 Ławniczak Tomasz 1982 biegajznami.pl 13 01:42:52 21,0975
32 Łabęcki Bogdan 1962 biegajznami.pl 10 01:47:07 21,0975
33 Mrozik Adam 1971 Jutrzenka Bydgoszcz 47 01:47:07 21,0975
34 Sikorska Grażyna 1961 TKKF Run42 Bobolice 44 01:48:30 21,0975
35 Girtler Jerzy 1939 Warszawa 37 02:23:24 21,0975
36 Kliniewski Piotr 1966 Bydgoszcz 9 01:28:35 16,88
37 Krystkowiak Beata 1986 biegajznami.pl 48 01:44:57 12,66
38 Torłop Michał 1996 Gdańsk 51 02:42:51 12,66

No i po imprezie...

Uff...

  [2008-11-02] NYC MARATHON
No koledzy zapominamy o POLSKIM KLUBIE w Nowym Jorku.
POLISH RANERS CLUB
18 maratończyków z tego klubu biegło w tym roku w maratonie nowojorskim.
No a Jacek Barul, Piotrek Karasiewicz i Adam Kukliński osiągnęli wyniki na poziomie światowym.
Zająć odpowiednio miejsca 34, 85, i 101 w tym MARATONIE, gdzie chce startować cały świat, to już jak dla mnie ogromne osiągnięcie.Jacek od lat jest w pierwszej pięćdziesiątce największych maratonów świata.
Nawet jestem pełen podziwu dla Karola Grabowskiego,który złamał 7 godzin.Kto go nie zna to nie wie,że na pewno startował bez treningu i z nadwagą (Karol mniej amerykańskich faskudów,a więcej produktów z delikatesów CRACOVIA,a złamiesz spokojnie 5 godzin.

Pierwsza kolumna to miejsce ogólnie,nr. startowy, ogólny czas,, czas z półmetka średni czas na milę.
34 224 Jacek Boral PRC USA 02:31:33 01:13:02 05:47
85 542 Piotr Karasiewicz PRC USA 02:38:23 01:16:18 06:02
101 455 Adam Kuklinski PRC USA 02:39:43 01:18:33 06:05
708 1351 Stanislaw Jaremko PRC USA 02:58:40 01:25:18 06:49
986 3176 Slawomir Zaglewski PRC USA 03:03:33 01:28:08 07:00
1645 5157 Sebastian Konecko PRC POL 03:12:13 01:34:51 07:20
1908 7111 Henry Zyborowicz PRC USA 03:14:47 01:36:06 07:26
3143 7070 Michael Langmesser PRC USA 03:24:36 01:40:29 07:48
7043 5884 844 7124 Mark Ogrodowicz PRC USA 03:44:29 01:45:18 08:34
8342 9144 Serafin Wlodizimierz PRC USA 03:49:27 01:50:10 08:45
14352 17116 Tadeusz Latoszek PRC USA 04:08:43 01:55:48 09:29
17222 22598 Thomas Kaniewski PRC USA 04:17:34 02:01:14 09:49
19413 F5714 Aneta Osmola PRC USA 04:24:27 02:05:17 10:05
20486 42476 Mariola Chrostowska PRC USA 04:27:54 02:01:39 10:13
26222 28263 Jerry Michniewski PRC USA 04:47:00 02:07:58 10:57
27699 17567 Lukasz Pac PRC USA 04:52:26 02:11:09 11:09
31236 25469 Krzysztof Makowiecki PRC POL 05:09:01 02:26:03 11:47
38078 28141 Karol Grabowski PRC USA 06:59:04 03:01:56 15:59

  grono
mgr Ewa Bukpas
mgr Beata Boksz
mgr Katarzyna Bołtrukanis
mgr Lilla Jakubowska
mgr Jadwiga Jeleniewicz
mgr Maria Pietrewicz
mgr Aneta Ślużyńska
mgr Andrzej Morański
mgr Beata Mrozek
mgr Joanna Sokołowska
mgr Marlena Sikorska
mgr Krystyna Bartoszewicz
mgr Alicja Jagłowska
mgr Elżbieta Kliszewska
mgr Danuta Naszkiewicz
mgr Agnieszka Seredzinska
mgr Aneta Słabinska
mgr Anna Barszczewska
mgr Alina Kotnarowska
mgr Magdalena Stempska
mgr Karina Czarkowska
mgr Andrzej Domalewski
ks. Andrzej Grochowski
ks. Przemysław Milewski
ks. Wacław Kędzierski
mgr Krzysztof Bziom
mgr Elżbieta Fejfer
mgr Jerzy Ancewicz
mgr Andrzej Kwiatkowski
mgr Tadeusz Hrynaszkiewicz
mgr Beata Sałanowska
mgr Grzegorz Smykowski
mgr Dariusz Szmajda
mgr Katarzyna Świderska
mgr Andrzej Wiśniewski
mgr Mirosław Zajko
mgr Krzysztof Gorszewski
mgr Slawomir Ochtera
mgr Andrzej Szumski
mgr inż. Ewa Frydrych
mgr Joanna Szczęsnowicz
mgr Beata Taraszkiewicz
mgr Justyna Krankowska
mgr Emilia Huszcza
mgr Jerzy Łanczkowski
mgr inż. Zbigniew Giza
mgr Kamila Wiszniewska
dr Stanislaw Czygier
mgr inż. Ewa Domoradzka
inż. Irena Drażba
mgr Adam Grabowski
mgr Teresa Gryc
mgr Zofia Jankowska
mgr inż. Maria Kownacka
mgr Marianna Matusiewicz
mgr Ryszard Mróz
mgr Beata Skupska
mgr inż. Miroslaw Sondej
mgr Wacław Swierzbinowicz
mgr inż. Grzegorz Wilczynski
mgr inż. Zdzislaw Kisielewski
mgr Andrzej Bartoszewicz
mgr Wioletta Marczak
mgr Renata Przełomska
mgr inż. Zenon Gościewski
mgr inż. Jan Krzykwa
mgr inż. Krzysztof Wiszniewski

  Wybory 2006
Wyniki wyborów prezydenckich w Kielcach

Wojciech Lubawski - 47 tys. 325 głosów - 71,98 proc.
Joanna Grzela - 13 tys. 575 głosów - 20,65 proc.
Mariusz Olszewski - 4 tys. 850 głosów - 7, 38 proc.

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Kielcach

Prawo i Sprawiedliwość - 16 563 głosy (25,72 proc.)
Jarosław Karyś, Zbigniew Piątek, Krzysztof Słoń, Grzegorz Fitas, Marian Kubik, Dariusz Kozak, Stanisław Góźdź, Mariusz Goraj, Renata Wicha, Daniel Walas,

Platforma Obywatelska - 15 257 (23,7)
Artur Gierada, Paweł Gągorowski, Katarzyna Zapała, Jacek Wołowiec, Marek Wołowiec, Jarosław Machnicki,

Porozumienie Samorządowe W. Lubawski - 14611 (22,69)
Władysław Burzawa, Włodziemierz Wielgus, Regina Zapała, Jacek Nowak, Tomasz Bogucki, Witold Borowiec.

SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci - 13 740 (21,34)
Alicja Obara, Robert Siejka, Joanna Grzela, Adam Jaskóła, Stanisław Rupniewski, Jan Gierada.

Wyniki wyborów do sejmiku świętokrzyskiego

Podział mandatów:
PSL: Adam Jarubas, Edmund Kaczmarek, Tadeusz Kowalczyk, Wacław Berens, Marek Gos, Józef Kwiecień, Wojciech Borzęcki, Leszek Bugaj.

Prawo i Sprawiedliwość: Marcin Perz, Marek Bogusławski, Jan Klamczyński, Alfreda Zawierucha – Rubak, Andrzej Bętkowski, Jarosław Przygodzki, Marek Kwitek.

Platforma Obywatelska: Zdzisław Wrzałka, Józef Żurek, Bogusław Moskal, Marzena Okła- Drewnowicz, Grigor Szaginian.

„Lewica i Demokraci”: Sławomir Kopyciński, Andrzej Nowak, Franciszek Wołodźki, Sławomir Marczewski, Józef Grabowski. Samoobrona: Agnieszka Szlęk, Józef Bąk, Barbara Duda, Józef Adamczak.

Porozumienie Samorządowe W. Lubawski: Janusz Koza.

  Szczęśliwa trzynastka 1938
Witam wszystkich.
Poszukuję filmu "Szczęśliwa trzynastka". Czy może ktoś przypadkiem posiada go w swoich zbiorach????
Jeśli tak błagam o kontakt to dla mnie bardzo ważne.

Film fabularny
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 1938
Premiera: 1938. 04. 07
Dane techniczne: 2200 m.

Koziołek, skromny urzędnik w domu towarowym Burlickiego, jest najbardziej przesądnym człowiekiem pod słońcem. Jego sąsiad i przyjaciel, były kapelmistrz obecnie grajek w podrzędnej restauracyjce, Bończa, walczy bezskutecznie z jego przesądami. Na los Koziołka pada główna wygrana. Czując w kieszeni majątek, robi swojemu szefowi awanturę, rezygnuje z posady, ale okazuje się, że gazeta wydrukowała mylnie numer. Skruszony wraca do pracy, traci ją jednak, bo wywołuje awanturę z klientką, gwiazdą teatralną Lolą Vulpi. Tej samej Loli naraziła się w teatrze młoda tancerka Hanka i również straciła pracę . . . Kiedy głód i bieda zaglądają im w oczy, postanawiają popełnić samobójstwo, skacząc z mostu do Wisły. I wtedy się poznają . . . W końcu Hanka zastępuje w dniu premiery Lolę i odnosi wielki sukces. Również Koziołek staje się bohaterem wieczoru i obejmuje stanowisko kierownika w domu towarowym. Ich ślub odbywa się trzynastego . . .

Reżyseria: Marian Czauski
Scenariusz: Emanuel Schlechter, Ludwik Starski, Marian Czauski, Aleksander Pękalski
Zdjęcia: Henryk Vlassak
Scenografia: Jacek Weinreich
Muzyka: Jerzy Petersburski
Taniec: Eugeniusz Koszutski
Kierownictwo produkcji: Aleksander Pękalski
Produkcja: Imago-Vox
Obsada aktorska: Stanisław Sielański (Koziołek), Helena Grossówna (Hanka), Józef Orwid (Bończa), Maria Chmurkowska (Lola Vulpi), Władysław Grabowski (Burlicki), Czesław Skonieczny (Słowikowski), Lucyna Messal (pianistka Wanda), Julian Krzewiński (profesor), Jerzy Marr (Rawicz), Ludwik Ciecierski (konferansjer), Irena Skwierczyńska (Tomaszowa), Jerzy Kordowski (woźny), Jerzy Roland (szef propagandy), Zofia Wilczyńska, Eugenia Ludecka, Adam Dobosz, Franciszek Dominiak

Piosenka: MŁODYM BYĆ I WIĘCEJ NIC
Muzyka piosenki (-ek) : Jerzy Petersburski
Słowa piosenki (-ek) : Emanuel Schlechter, Ludwik Starski

Pozdrawiam.

  Zabawa - OCZY :)
Bogusław Linda
Ryszard "Peja" Andrzejewski
Piotr "Gural" Górny
Kermit the Frog
Avril Ramona Lavigne-Whibley
Arthur Smolyaninov
Jacek "Tede" Graniecki
Tom Alan Waits
Grzegorz Halama
Sophie Michelle Ellis-Bextor
Eric Idle
Jan Zdzisław Borysewicz
James Douglas "Jim" Morrison
Michelle Pfeiffer
Uma Thurman
Ketevan Melua vel. Katie Melua
David Michael Hasselhoff
Robert Mario De Niro Jr
Jonathan Pryce vel. Jonathan Price
Michał Antoni "UnionJack" Krotoszyński
John Lennon
Brian Hugh "Marilyn Manson" Warner
Thomas Jack Black
William Bruce "Axl Rose" Bailey
Pola Raksa
Condoleezza Rice
Wojciech Michał Olejniczak
Hugh John Mungo Grant
Dawid "Caleb" Szkoła
Ewan Gordon McGregor
Zygmunt "Ghallerian" Kraczkowski
Jeremy John Irons
Natascha McElhone
Edward Harrison Norton Junior
Andrzej Smolik
Artur Rojek
Bolesław III Krzywousty
John Christopher Depp II
Maria Peszek
Humphrey DeForest Bogart
Stanisław Tym
Timothy William Burton
Alfred James Pacino
Magdalena Katarzyna "Nabuchodonozorka" Szczubret
Kyle Richard Gass
Joseph Alois Ratzinger vel. Benedykt XVI
Julian Jakub "Ceeebula" Szczypior
Piotr "Glaca" Mohamed
George Walker Bush
Geetali Norah Jones Shankar
Diana Jean Krall
James Newell "Iggy Pop" Osterberg
Robert Nesta Marley vel. Bob Marley
Sir Philip Anthony Hopkins
John Michael Osbourne vel. Ozzy Osbourne
David Jude Heyworth Law
Björk Guðmundsdóttir
Anthony Charles Lynton Blair vel. Tony Blair
Quentin Jerome Tarantino
Kurt Vogel Russell
Liv Tyler
Grzegorz Jan "Vigmyn" Kaczorowski vel. Sweet Jess
Krzysztof "Grabaż" Grabowski
David Lynch
Audrey Kathleen Huston vel. Audrey Hepburn
William Bradley Pitt vel. Brad Pitt
Ernesto Rafael Guevara de la Serna vel. Che Guevara
Mikołaj Kopernik
Juan Moreno y Jederique Jimenez vel. Jean Reno
Robert John Elias Downey Jr.
Leonard Gary Oldman
Roger Waters
Derek William "Fish" Dick
Julia Bond
Władysław Bartoszewski
Stephen Percival Harris
Thomas Edward Yorke
Krzysztof Pieczyński
Andrzej Pilipiuk pseud. Tomasz Olszanowski
Stanisław Lem
Adam Boniecki
Roman Polko
Maciej Żurawski
Jerzy Urbach vel. Jerzy Urban pseud. Jerzy Kibic, Jan Rem, Klakson, Uszaty

*****

A placeq może wkleić oczy .

  lista uprawnionych do głosowania
dostałem listę członków bractwa z uprawnieniami do głosowania - zamieszczam gwoli informacji. z tego co wiem lista ta będzie weryfikowana na wrześniowym zebraniu..

pozdrawiam
kruku
--
.

1 Babczyńska Magdalena
2 Bartyzel Artur
3 Biesaga Andrzej
4 Błażków Rafał
5 Bożek Ryszard
6 Brymerska Halina
7 Brymerski Radosław
8 Brzegowy Tomasz
9 Budnik Marek
10 Dąbrowska-Michałowska Magda
11 Drozd Sławomir
12 Duchniewicz Tomasz
13 Duś Tadeusz
14 Dzięgielewski Karol
15 Firszt Stanisław
16 Flaczyński Wiesław
89 Gajda ???
87 Gajda Teresa
88 Gajda Tomasz
17 Gamza Paweł
18 Ginter Andrzej
19 Grabowski Wojciech
20 Haber Michał
21 Hrankowska Danuta
22 Janowska Barbara
23 Janowski Bolesław
24 Janowski Jarosław
25 Jaśkiewicz Sobiesław
26 Jobko Ewa
27 Kadłubowska Agnieszka
28 Kadłubowski Dariusz
29 Karasowski Przemysław
30 Karkoszka Robert
31 Kaszuba Stanisław
32 Korman Roman
33 Kornijecki Piotr
34 Kowalska Jolanta
35 Krawczyński Ireneusz
36 Krukiewicz Aneta
37 Krukiewicz Marcin
38 Krukowski Bogusław
39 Krukowski Krzysztof
40 Kubiena Mateusz
41 Lehman Andrzej
42 Loch Aldona
43 Luba
44 Łaciuk Adam
45 Łukaszewicz Marzena
46 Madurski Grzegorz
47 Matusiak Amelia
48 Mazurkiewicz Anna
49 Mielczarek Andrzej
50 Mikulska Beata
52 Mikulski Daniel
51 Mikulski Włodzimierz
53 Miszczyk Tomasz
54 Ogiński Jacek
55 Ogiński Tomasz
56 Olbik Agnieszka
57 Opaliński Marek
58 Owczarek Hubert
59 Ożóg Mariusz
60 Ożóg Zofia
61 Pałasz Aleksandra
62 Pawłowska Agnieszka
63 Pietraszek Justyna
64 Pluskota Paweł
65 Popławski Marek
66 Pożoga Magdalena
67 Psujek Arkadiusz
68 Pyclik Józef
70 Rawski Arkadiusz
71 Rokita Sławomir
72 Rudolf Edyta
73 Rzeszowski Robert
69 Sanowska-Radzio Joanna
74 Sanowski Paweł
75 Stachnik Renard
76 Stepkiewicz Olga
77 Strzesak Józef
78 Szczepaniak Grzegorz
79 Szymanek Małgorzata
80 Teodorczyk Bartosz
81 Turchan Roksana
82 Wilk Stanisław
83 Wota Daniela
84 Wota Sebastian
85 Wrocławski Tomasz
86 Żaczek Grzegorz

  Maturzyści 1951
Oto wykaz wszystkich, którzy złożyli egzamin maturalny w 1951 roku,
niestety nie ma podziału na klasy. Może Wiktor pomoże

ROK 1951
Alfred Ignasiak, Jan Michalak, Jacek Zieliński, Marian Zejdlewicz, Wiktor Tomaszewski, Andrzej Szafrański, Kazimierz Strzelecki, Zdzisław Staude, Stanisław Sobczak, Dyonizy Sobierajski, Aleksander Smółka, Janusz Skupin, Mieczysław Rębiarz, Antoni Puzio, Bernard Pawłowski, Ryszard Pater, Jerzy Nakulski, Marek Miłowski, Eugeniusz Michalczak, Witold Knast, Stanisław Janowiak, Bogdan Jakubowski, Aleksander Göldner, Krzysztof Golankiewicz, Zygmunt Drejza, Krystian Banach, Staniław Wygralak, Teofil Gaczkowski, Józef Andrzejczak, Władysław Arciszewski, Henryk Biadasz, Marian Babirecki, Kazimierz Bilski, Zbigniew Derwich, Stanisław Bara, Ryszard Domagalski, Mikołaj Dmitriew, Witold Gronwald, Piotr Grabowski, Henryk Jaskulski, Zygmunt Jóźwiak, Hieronim Kaczmarek, Adam Krzyślak, Filip Leichert, Ireneusz Łepski, Michał Maciejewski, Jan Majcherkiewicz, Zdzisław Pawłowski, Józef Pękała, Władysław Perlicki, Wiesław Romanowski, Tadeusz Skweres, Lech Staniszewski, Jerzy Stefański, Wiktor Strzyżewski, Ryszard Swędrzyński, Jarosław Szews, Jerzy Walczak, Hieronim Wikarski, Franciszek Zawierucha, Bogdan Zbyszewski, Janusz Boroński, Józef Czech, Feliks Dietrich, Jerzy Gawałkiewicz, Leszek Górski, Tadeusz Harasimowicz, Ryszard Heliński, Wacław Kasprzak, Lech Kaźmierski, Ryszard Komka, Tadeusz Korobacz, Stanisław Kucharski, Romuald Kujawski, Olgierd Lubawy, Jerzy Łukomski, Marian Matyaszczyk, Jan Napiątek, Tadeusz Ochomiak, Jerzy Paliński, Stanisław Paluch, Stanisław Pohl, Julian Raszke, Tadeusz Sawiński, Remigiusz Szykowny, Jerzy Wiśniewski, Tadeusz Zięty.

  Duch Mysiej w polskich mediach
Przez dwa tygodnie ,żadne "obiektywne" niezależne media nie podały,że 22 polskich europosłów wywodzących się głównie z PO ,PSL i SLD zagłosowało przeciwko ustanowieniu rotmistrza Pileckiego,skazanego przez władze komunistyczne na śmierć w roku 1947,patronem Europejskiego Dnia Walki z Totalitaryzmem.
Nasi europosłowie głosowali zgodnie z instrukcją frakcyjną.
"Niech wszyscy polscy europosłowie, którzy nie poparli w Parlamencie Europejskim uhonorowania rotmistrza Witolda Pileckiego, publicznie zrezygnują z dalszego udziału w życiu politycznym - wzywa Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie. Kombatanci ubolewają, że przepadła poprawka autorstwa deputowanej Hanny Foltyn-Kubickiej o ustanowieniu 25 maja - dnia śmierci Pileckiego, dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmami, ale za skandal uważają to, że przeciwko jej przyjęciu głosowali także deputowani z Polski."
Przed wyborami do europarlamentu warto wiedzieć kto jest kto?
A oto nazwiska pań i panów, dla których Rotmistrz Pilecki jest mało znaczącą postacią:

Platforma Obywatelska: Janusz Onyszkiewicz, Bogusław Sonik, Jacek Saryusz-Wolski, Jerzy Buzek, Zdzisław Chmielewski, Urszula Gacek, Stanisław Jałowiecki, Janusz Lewandowski, Jan Olbrycht, Jacek Protasiewicz, Zbigniew Zaleski, Tadeusz Zwiefka,

Polskie Stronnictwo Ludowe: Czesław Siekierski

Sojusz Lewicy Demokratycznej: Lidia Geringer de Oedenberg, Bogusław Liberadzki

Socjaldemokracja Polska: Genowefa Grabowska

Demokraci.pl: Grażyna Staniszewska, Andrzej Wielowieyski

Unia Pracy: Adam Gierek

Stronnictwo Demokratyczne: Paweł Piskorski

Stronnictwo Piast: Jan Masiel

Niezrzeszeni: Marek Czarnecki
Przez dwa tygodnie była cenzura medialna na tą informację,dopiero Nasz Dziennik podał w dniu 15 bm.

A jak zareagował Der Dziennik:

Czarna lista Rydzyka zmroziła europosłów?

Zamieszanie w PO i PSL. Europosłowie zmieniają zdanie w sprawie ustanowienia Witolda Pileckiego patronem Międzynarodowego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem - donosi TVP Info. Listę tych, którzy głosowali przeciw, podał należący do imperium medialnego ojca Rydzyka "Nasz Dziennik".

  Pochwała historycznej stolicy Warmii
Pochwała historycznej stolicy Warmii

Historia Lidzbarka Warmińskiego to właściwie dzieje Warmii, której przez stulecia był stolicą. Piękne i przepojone duchem filozofów miasto, z miłością ale i krytycznie opisuje Władysław Ogrodziński.

O Warmii nie da się mówić bez wspominania Lidzbarka Warmińskiego. W końcu to miasto przez wieki było siedzibą biskupów, władców tej krainy. Choć po latach świetności zostało zdegradowane do rangi powiatowego miasteczka, warto przypomnieć jego ciekawe losy. Szczególnie, że w tym roku Lidzbark obchodzi 700-lecie nadania praw miejskich.

Specjalnym prezentem na rocznicę jest niewielka książeczka autorstwa Władysława Ogrodzińskiego. "Pochwała Lidzbarka" to zbiór reportaży pisanych przez ponad 60 lat. Historyk i publicysta, choć urodzony na południu Polski, szczególnie ukochał Warmię i od lat jest związany z tą ziemią. Był dyrektorem programowym w stowarzyszeniu Pojezierze, szefował Muzeum Warmii i Mazur, sprawował opiekę nad zamkiem lidzbarskim.

W "Pochwale Lidzbarka" z sentymentem wspomina swoją pierwszą wizytę w tym mieście w 1946 r. i widok na gotycki zamek pośród zielonych wzgórz, gdy zdezelowanym autem Komitetu Narodowościowego wjeżdżał do Lidzbarka. Tonem pełnym nostalgii, sympatii i troski przesycone są nie tylko współczesne opisy. Jest też obecny w historycznych retrospekcjach. Ogrodziński ma osobisty stosunek nie tylko do zabytków, ale i dawnych mieszkańców Lidzbarka. Wszystkich docenia, ale jednych lubi bardziej, a innych mniej. Oddaje sprawiedliwość mniej popularnym biskupom. Cały rozdział poświęcił Adamowi Stanisławowi Grabowskiemu, który był poprzednikiem Ignacego Krasickiego na warmińskiej stolicy. Choć książę poetów, jak przystało na człowieka oświecenia, lekceważył ostatniego barokowego biskupa, to właśnie Grabowskiemu zawdzięczamy pierwsze wydanie kronik Galla Anonima i Wincentego Kadłubka, odnalezionych w zbiorach lidzbarskich.

Ogrodziński nie zapomina też o wcześniejszych władcach Warmii: Janie Dantyszku, Marcinie Kromerze, Stanisławie Hozjuszu... O biskupach sprzed wieków pisze jak o dobrych znajomych, przez to i czytelnik zaczyna o nich myśleć nie jak o bohaterach z kart książki, lecz o ludziach z krwi i kości. Zawsze są to postacie wielowymiarowe, a nie po prostu dobre czy złe. Są też słowa o współczesnych panach zamku. Ogrodziński wielokrotnie i z szacunkiem przypomina o Wincentym Mackiewiczu, który w latach powojennych strzegł twierdzę przed grabieżami i wymyślał jego bajkowe dzieje.

Historia nie oszczędzała Lidzbarka. O wielu skarbach, z którego słynęło miasto, choćby amfilada barokowych kamieniczek na rynku, można już dzisiaj tylko przeczytać. Władysław Ogrodziński swobodnie podróżuje w czasie, opowiadając czytelnikowi o warmińskich zwyczajach, historii, sztuce, literaturze, jaka tu powstawała, zdarzają się też plotki na tematy obyczajowe.

Na początku książki pokrótce przypomniana jest historia miasta od pruskiego gródka Lecbarg, przez biskupi Heilsberg, po polski Lidzbark. Mieszkańcom Warmii, zwłaszcza tym napływowym, pozwala to uporządkować wiele faktów dotyczących całego księstwa.

Ciekawostką jest dołączona do książki płyta ze słuchowiskiem "Goście księcia Pana" autorstwa Władysława Ogrodzińskiego.

Magda Brzezińska

Źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn

  Liga Okręgowa grupa I 2008/09
Kadra Victorii Dobrzyń – wiosna 2009

Prezes: Stanisław Kowalski
Trener: Andrzej Piwowarczyk
Kierownik: Piotr Gajo

Bramkarze: Marcin Herc, Arkadiusz Lemieszko, Dawid Pacholarz
Obrońcy: Marcin Krzywy, Tomasz Drozd, Krzysztof Serwadczak, Andrzej Birecki, Grzegorz Gnatowicz, Marek Kłodziński
Pomocnicy: Przemysław Kowalski, Rafał Latus, Dawid Doliński, Rafa Matura, Adam Mykita, Paweł Kwiatkowski, Przemysław Kwiatkowski, Rafał Zajączkowski
Napastnicy: Michał Pawluk, Piotr Wirga

Nikt nie przybył
Ubyli: Marek Zagórski (BTP Piast Brzeg), Damian Adamczak (Burza Lipki), Rafał Abel (Zryw Szydłowice), Marcin Stabrawa (kontuzja), Adam Kućmierz, Łukasz Żędzianowski, Tomasz Parkoła, Paweł Gajo (wszyscy nie podjęli treningów)

Sparingi: Victoria Dobrzyń – Unia Murów 1:1 (Grzegorz Gnatowicz); Victoria Dobrzyń – LZS Wierzbica Górna 0:2; Bizon Bąkowice – Victoria Dobrzyń 0:5 (Tomasz Drozd 2, Piotr Wirga, Rafał Matura, Przemysław Kowalski); Victoria Dobrzyń – Polonia Karłowice 4:2 (Michał Pawluk 2, Rafał Zajączkowski, Adam Mykita); Victoria Dobrzyń – Zalesie Wójcice 4:2 (Michał Pawluk 2, Marek Kłodziński, Piotr Wirga); Budowlani Pokój – Victoria Dobrzyń 2:1 (Piotr Wirga)

Bramki: Michał Pawluk 4, Piotr Wirga 3, Tomasz Drozd 2, Rafał Matura 1, Przemysław Kowalski 1, Grzegorz Gnatowicz 1, Rafał Zajączkowski 1, Adam Mykita 1, Marek Kłodziński 1

Jesienią strzelali: Marek Zagórski 10, Michał Pawluk 5, Tomasz Parkoła 4, Adam Mykita 2, Paweł Kwiatkowski 1, Marek Kłodziński 1, Damian Adamczak 1

Kadra Pogoni Łosiów – wiosna 2009

Prezes: Władysław Bacajewski
Trener: Dariusz Hołyński
Kierownik: Jan Ziębicki

Bramkarze: Krystian Wietrzyński, Piotr Baranowski, Krzysztof Błażejewski
Obrońcy: Sebastian Adasik, Krzysztof Boryczko, Rafał Bernacki, Gabriel Baranowski, Patryk Bojko, Wojciech Sierakowski, Marek Maćków
Pomocnicy: Robert Mączyński, Grzegorz Galant, Tomasz Grabowski, Krzysztof Chłopek, Dawid Kozłowski, Paweł Mrozik, Łukasz Szymański, Marcin Bandrowski
Napastnicy: Jarosław Hraca, Sylwester Mączyński, Piotr Ochman, Dariusz Maksymowicz, Mateusz Diaków

Przybyli: Marcin Bandrowski, Mateusz Diaków (obaj BTP Piast Brzeg), Dariusz Maksymowicz (Orzeł Olszanka), Marek Maćków (z drużyny juniorów)
Ubyli: Mariusz Kompanicki, Józef Zalewski (obaj kontuzje), Paweł Gredys, Bartosz Sierakowski (obaj Orzeł Olszanka), Paweł Chłopek (Olimpia Lewin Brzeski), Grzegorz Obiegły, Mateusz Hołyński, Wiesław Listowski (wszyscy do drużyny rezerw)

Sparingi: Pogoń Łosiów – Skalnik Gracze 1:5 (bramka Piotr Ochman); Pogoń Łosiów – GKS Starościn 0:3; Pogoń Łosiów – Polonia Prószków 2:2 (Tomasz Grabowski, Marcin Bandrowski); Pogoń Łosiów – GKS Grodków 3:2 (Robert Mączyński, Krzysztof Chłopek, Jarosław Hraca); Olimpia Lewin Brz. - Pogoń Łosiów 4:1 (Dawid Kozłowski), Foto-Higiena Gać – Pogoń Łosiów 3:1 (Dariusz Maksymowicz); Pogoń Łosiów – BTP Piast Brzeg 3:3 (Robert Mączyński, Piotr Ochman, Tomasz Grabowski)

Bramki: Robert Mączyński 2, Tomasz Grabowski 2, Piotr Ochman 2, Marcin Bandrowski 1, Krzysztof Chłopek 1, Jarosław Hraca 1, Dawid Kozłowski 1, Dariusz Maksymowicz 1

Jesienią strzelali: Grzegorz Galant 3, Sylwester Mączyński 3, Paweł Chłopek 2, Łukasz Szymański 2, Robert Mączyński 1, Sebastian Adasik 1, Wojciech Sierakowski 1, Mariusz Kompanicki 1, Patryk Bojko 1, Mateusz Hołyński 1, Tomasz Grabowski 1

  Kandydaci do Sejmiku Województwa Opolskiego
Sejmik Województwa Opolskiego

Okręg nr 5 (powiaty: brzeski, nyski)

Liga Polskich Rodzin

1. Michalewski Piotr, 62 lata
2. Stępniowski Grzegorz, 44 lata
3. Horoniecki Marek, 43 lata
4. Poświstak Piotr, 35 lat
5. Michalewski Wojciech, 35 lat
6. Sicińska Agnieszka, 60 lat
7. Michalak Ewa, 30 lat
8. Sicińska Halina, 63 lata
9. Siciński Andrzej, 66 lat
10. Michalewska Monika, 30 lat
11. Opałka Maria, 54 lata
12. Duszeńko Adam, 40 lat
13. Kic Tomasz, 25 lat
14. Dubiel Zbigniew Marian, 44 lata

Platforma Obywatelska RP

1. Wierdak Bogusław, 51 lat
2. Puszczewicz Krzysztof, 48 lat
3. Szymkowicz Marek Adam, 39 lat
4. Malak Janusz Adam, 48 lat
5. Pstrucha Maciej, 29 lat
6. Braksator Zbigniew, 49 lat
7. Grzych Ireneusz, 29 lat

Polska Partia Pracy

1. Flinik Helena, 55 lat
2. Podworska Krystyna Helena, 55 lat
3. Górniak Kamila Monika, 20 lat
4. Muszal Monika Regina, 35 lat
5. Zacharów Bogdan, 43 lata
6. Zacharów Grzegorz, 31 lat

Ruch Autonomii Śląska

1. Teichmann Bernard, 38 lat
2. Patoła Mirosław, 30 lat
3. Zatońska-Ruksza Ewa, 38 lat
4. Długosz Artur, 55 lat
5. Kislinger Krystyna, 42 lata

Prawo i Sprawiedliwość

1. Krajczy Norbert Jan, 56 lat
2. Byczkowski Dariusz Paweł, 40 lat
3. Darowski Leszek Piotr, 60 lat
4. Malinowska Jolanta, 44 lata
5. Szelwicki Franciszek, 65 lat
6. Stankiewicz Mirosław Waldemar, 49 lat
7. Konopka Włodzimierz, 46 lat
8. Mielnik Andrzej, 44 lata
9. Witkowska Walentyna, 54 lata

Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD+SDPL+PD+UP - Lewica i Demokraci

1. Śliwa Józef Andrzej, 51 lat
2. Arczyński Andrzej, 45 lat
3. Turczyn Sylwia, 36 lat
4. Marszałek Halina, 54 lata
5. Grabowski Adam, 37 lat
6. Siedlarz Zbigniew, 50 lat
7. Czeredrecki Grzegorz, 35 lat
8. Kociszewska Dagmara, 18 lat
9. Śliwak Magda, 19 lat
10. Makuszyński Zenon, 63 lata
11. Zwardoń Marcin, 26 lat

Narodowe Odrodzenie Polski

1. Greniuch Tomasz, 24 lata
2. Fąferko Krzysztof, 26 lat
3. Bratkowski Przemysław, 24 lata
4. Dobrzański Mariusz, 23 lata
5. Greniuch Jerzy, 48 lat

Polskie Stronnictwo Ludowe

1. Karol Teresa Maria, 53 lata
2. Konopka Antoni Jacek, 48 lat
3. Pulit Andrzej, 58 lat
4. Kotara Artur Leopold, 44 lata
5. Lubera Zdzisław Jan, 58 lat
6. Dróbka Jerzy Stanisław, 43 lata
7. Walczak Kazimierz, 57 lat
8. Czepielewski Jacek Maciej, 40 lat
9. Adamowicz Tadeusz, 65 lat
10. Marzęcki Andrzej, 57 lat
11. Malczyk Iwona Agata, 34 lata
12. Matuszewski Sebastian, 31 lat
13. Marynowicz Dawid, 22 lata
14. Misz Andrzej Lucjan, 57 lat

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej

1. Woźny Jan, 51 lat
2. Klimków Jan Janusz, 44 lata
3. Rudnicki Edward, 63 lata
4. Bryk Joanna Anna, 25 lat
5. Nowak Ryszard Henryk, 50 lat
6. Kopaniecki Marian, 55 lat
7. Workiewicz Marek, 36 lat
8. Wójcik Wojciech, 26 lat
9. Nowak Adam, 30 lat
10. Świderski Marcin, 29 lat
11. Słowik Marek, 27 lat
12. Psiurski Czesław, 54 lata

Krajowa Partia Emerytów i Rencistów

1. Kraśnicki Marian, 66 lat
2. Herman Zdzisław, 73 lata
3. Chochołowicz Stefan, 60 lat
4. Dereń Roman, 54 lata
5. Plutarski Adam, 69 lat
6. Duda Józef Stanisław, 66 lat
7. Świetlicki Lech Andrzej, 60 lat

Samorządna Opolszczyzna

1. Nakonieczny Paweł Jerzy, 29 lat
2. Latocha Lidia, 36 lat
3. Menzel Grażyna, 45 lat
4. Piasek Bogumiła, 52 lata
5. Kamiński Ryszard, 68 lat
6. Furs Zbigniew Józef, 63 lata

Obrona Narodu Polskiego

1. Kołaczek Emil, 62 lata
2. Wnuk Mariusz, 37 lat
3. Pyskaty Dariusz, 41 lat
4. Herman Adam, 36 lat
5. Kulak Stefan, 70 lat
6. Wójcik Zbigniew, 50 lat
7. Skalski Aleksander, 34 lata

Unia Polityki Realnej

1. Zalewski Jacek, 47 lat
2. Piegza Robert, 36 lat
3. Skwarczyński Krzysztof, 18 lat
4. Dziadek Grażyna, 54 lata
5. Pindel Elżbieta, 51 lat
6. Marczak Wioletta, 28 lat

Źródło: NTO

  Turniej juniorów im. Tadeusza Fabijaniaka 2008
Juniorzy KS Wojsław wygrali IV turniej im. Tadeusza Fabijaniaka, który odbył się ku czci przedwcześnie zmarłego w 2004 roku Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej.
Po zmaganiach grupowych, w których uczestniczyło sześć zespołów wydawało się, że w finale spotkają się zespoły z Brzegu i Wojsławia, które miały na swoim koncie komplet zwycięstw. Okazało się jednak, że przewidywania te zweryfikowały półfinały, a właściwie jeden z nich, bowiem KS Wojsław bez kłopotów zdołał zakwalifikować się do finału. W drugim półfinale, pomiędzy BTP Piast Brzeg i LZS Przylesie Dolne do rozstrzygnięcia konieczne było rozegranie serii rzutów karnych. W nich lepsi okazali się piłkarze z Przylesie Dolnego, którzy wyeliminowali w ten sposób faworytów. W meczu o pierwsze miejsce już jednak nie zdołali sprawić niespodzianki i przegrali z KS Wojsław 0:2.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Piotra Paciorka z KS Wojsław, a za najlepszego bramkarza uznano Mateusza Szczepańskiego z LZS Przylesie Dolne.
Turniej został zorganizowany przez Wydział Szkolenia Podokręgu ZPN w Brzegu z jego szefem – Januszem Żebrowskim na czele i dzięki pomocy i wsparciu Urzędu Miasta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, piekarni Józefa Kostrzewy oraz Marka Procyszyna – Prezesa Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas zawodów była obecna żona patrona turnieju – Pani Lucyna Fabijaniak oraz córki – Sylwia i Marta. Otwarcia i zamknięcia dokonali między innymi wiceburmistrz Stanisław Kowalczyk i Prezes brzeskiego Podokręgu – Józef Hrynczyszyn wraz z innymi członkami Zarządu.

Wyniki

Grupa I: BTP Piast Brzeg – GKS Grodków 1:0; GKS Grodków – Skorpion Lubsza 2:1; BTP Piast Brzeg 1:0
1. BTP Piast Brzeg 2 6 2:0
2. GKS Grodków 2 3 2:2
3. Skorpion Lubsza 2 0 1:3

Grupa II: KS Wojsław – Olimpia Lewin Brz. 1:0; LZS Przylesie Dln. – KS Wojsław 0:2; LZS Przylesie Dln. – Olimpia Lewin Brz. 2:1
1. KS Wojsław 2 6 3:0
2. LZS Przylesie Dln. 2 3 2:3
3. Olimpia Lewin Brz. 2 0 1:3

Półfinały: BTP Piast Brzeg – LZS Przylesie Dln. 0:0 (karne 1:3); KS Wojsław – GKS Grodków 2:0
Mecz o 3. miejsce: BTP Piast Brzeg – GKS Grodków 3:1
Finał: KS Wojsław – LZS Przylesie Dln. 2:0

Końcowa kolejność:
1. KS Wojsław (Bartłomiej Szymański, Szymon Bednarz, Piotr Paciorek, Tomasz Paciorek, Krzysztof Raś, Dawid Szczutowski, Mateusz Szczutowski, Mateusz Szymański, Kamil Czeredrecki, Mateusz Jarząbek, Łukasz Birecki, Patryk Zając, Dariusz Kwiatkowski)
2. LZS Przylesie Dln. (Mateusz Szczepański, Grzegorz Smolarek, Łukasz Smolarek, Przemysław Hotek, Paweł Kubik, Konrad Pawelec, Mateusz Wątroba, Mateusz Machciński, Dawid Wilczek, Tomasz Barczyk, Tomasz Majewski, Marcin Pluta, Krzysztof Kalinowski, Dawid Jankowski)
3. BTP Piast Brzeg (Piotr Ścibor, Łukasz Antoszczyszyn, Kamil Sinkowski, Mateusz Woszczyk, Andrzej Wolański, Wojciech Meller, Paweł Mizera, Michał Fabiszewski, Wojciech Chołuj, Bartosz Woźniak, Wojciech Ruszkiewicz, Mateusz Gruszka, Damian Michalak, Remigiusz Miazgowski, Krzysztof Tarnowski, Łukasz Frańczak)
4. GKS Grodków (Jan Jędrychowski, Marcin Porzeżynski, Michał Porzeżyński, Sebastian Bury, Marek Urbański, Grzegorz Maryszczak, Tomasz Porzeżyński, Paweł Grabowski, Michał Rzycha, Mateusz Rzycha, Daniel Szylar, Maciej Śleziak, Łukasz Plewa, Piotr Kiełbasa)
5. Skorpion Lubsza (Łukasz Sokołowski, Grzegorz Jakubowski, Paweł Poterek, Andrzej Foryś, Dawid Pierz, Karol Rogowski, Marek Gołkowski, Arkadiusz Przydatek, Damian Pietrucha, Paweł Dodłosiewicz, Mateusz Krzywda, Dawid Doliński, Mateusz Wysocki, Jakub Segalewicz, Piotr Kroczek, Michał Kopczyński)
. Olimpia Lewin Brzeski (Adam Niełacny, Michał Tylka, Grzegorz Drążkowski, Kamil Stawecki, Maciej Ściepłek, Piotr Zieliński, Bartosz Hiszpański, Tomasz Rutkowski, Łukasz Urbaniak, Szymon Brączek, Kacper Marcinkowski, Dawid Świerc)

  Kazimierz Przerwa-Tetmajer
Kazimierz Przerwa-Tetmajer (ur. 12 lutego 1865 w Ludźmierzu na Podhalu, zm. 18 stycznia 1940 w Warszawie) – polski poeta, nowelista, powieściopisarz i dramaturg.

Uczęszczał do Gimnazjum św. Anny w Krakowie, gdzie przeniósł się w 1883 z rodziną. W roku 1884 rozpoczął studia na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zadebiutował w 1886 poematem prozą Illa. Jest jednak prawdopodobne, że jego faktycznym debiutem była nowela pt. Rekrut (tekst zaginął). W 1888 Tetmajer zdobył nagrodę literacką za wiersz ku czci Mickiewicza, a rok później za wiersz ku czci Kraszewskiego. W latach 1888–1893 podjął współpracę z pismami "Tygodnik Ilustrowany", "Kurier Warszawski" i krakowskim "Czasem". Wydał osiem serii Poezji, z których najwartościowsze to druga (1894), trzecia (1898) i czwarta (1900). Nastrojowa poezja Tetmajera odpowiadała dekadentom i bohemie młodopolskiej.

Zafascynowany góralskim folklorem napisał cykl opowieści Na skalnym Podhalu, ponadto epopeję tatrzańską Legenda Tatr, składającą się z dwóch części: Maryna z Hrubego i Janosik Nędza Litmanowski.

W 1895 przebywał w Heidelbergu, pełniąc funkcję osobistego sekretarza Adama Krasińskiego. Podróżował po Włoszech, Szwajcarii, Francji i Niemczech. Po I wojnie światowej mieszkał w Krakowie, Zakopanem, wreszcie osiadł na stałe w stolicy. Pełnił funkcję prezesa Towarzystwa Literatów i Dziennikarzy Polskich (1921), a w 1934 został członkiem honorowym Polskiej Akademii Literatury. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia (utrata wzroku i nasilająca się choroba umysłowa) musiał wycofać się z życia społecznego i twórczości literackiej. Miał zapewniony byt dzięki ofiarności społecznej. W styczniu 1940 został wyrzucony przez Niemców z Hotelu Europejskiego, gdzie mieszkał. Zmarł w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie. Pochowany na zakopiańskim Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku.

Był przyrodnim, młodszym bratem Włodzimierza Tetmajera, a przez matkę, Julię z Grabowskich[1] kuzynem Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

Mimo że kilkakrotnie był zaręczony (m.in. z Laurą Rakowską, z myślą o której napisał wiersz "A kiedy będziesz moją żoną"), nigdy się nie ożenił. Ze związku z jakąś aktorką miał nieślubnego syna Kazimierza Stanisława, który w młodym wieku popełnił samobójstwo.

Przerwa-Tetmajer Kazimierz, Lubię, kiedy kobieta...

Lubię, kiedy kobieta omdlewa w objęciu,
kiedy w lubieżnym zwisa przez ramię przegięciu,
gdy jej oczy zachodzą mgłą, twarz cała blednie
i wargi się wilgotne rozchylą bezwiednie.

Lubię, kiedy ją rozkosz i żądza oniemi,
gdy wpija się w ramiona palcami drżącemi,
gdy krótkim, urywanym oddycha oddechem
i oddaje się cała z mdlejącym uśmiechem.

I lubię ten wstyd, co się kobiecie zabrania
przyznać, że czuje rozkosz, że moc pożądania
zwalcza ją, a sycenie żądzy oszalenia,
gdy szuka ust, a lęka się słów i spojrzenia.

Lubię to -i tę chwilę lubię, gdy koło mnie
wyczerpana, zmęczona leży nieprzytomnie,
a myśl moja już od niej wybiega skrzydlata
w nieskończone przestrzenie nieziemskiego świata.

Przerwa-Tetmajer Kazimierz, Gdybym mógł sobie wybrać...

Gdybym mógł sobie wybrać śmierć podług mej woli,
chciałbym z wolna utracać świadomość istnienia,
przestawać czuć, co rozkosz przynosi lub boli,
i pogrążać się w cichą otchłań zapomnienia.

  1
Artykuł z magazynu Futbol

Piłkarze sprawdzeni przez PZPN

Anglia: Alecsander Cisak (Leicester City), Zeyn S-Latef (Sheffield United)

Francja: Remy Andreasik (La Berrichonne)

Niemcy: David Blacha, Martin Zakrzewski (Borussia Dortmund), Sebastian Boenish, Sebastian Czajkowski, Damian Rączka (Schalke), Norbert Bzunek (TSV Monachium), Tomasz Froelich (VFL Hamburg), Patryk Gorajewski (Hertha Berlin), Martin Kompalla, Dominik Kruczek (Borussia Monchengladbach), Sebastian Latowski, Andy Surgota (Hannover 96), Patryk Mrowca (Bayern Monachium), Lukasz Olbrich, Alan Stulin (FC Kaiserslautern), Thomas Poznański (Hertha Zehlendorf), Mateusz Protasiewicz (Rot Weiss Essen), Albert Rudnik (Unterhaching), Robert Rudnik (TSG Hoffenheim), Adrian Student (Bayern Leverkusen), Daniel Zielinski (FC Starnberg)

Szwecja: Andre Grabowski (Malmo FF)

Włochy: Dawid Duchnowski (Caratese)

Piłkarze, którzy mają być w najbliższym czasie sprawdzeni

Niemcy: Tobias Braczkowski, Matthias Braczkowski, Michael Braczkowski (Hannover 96), Marcel Cholewa (TGM Juegesheim), Alexander Gula, Maximilian Gula (Starnberg), Sonny Kittel (Eintracht Frankfurt), Kacper Przybylko, Jacub Przybylko (Arminia Bielefeld), Denis Demski, Dennis Zlotos (MTV Glesen), Kevin Puzik (VFL Kassel), Christian Sankowski (Schleswig), Patrick Schikowski (Bayer Leverkusen), Michael Szymkow (Mainz), Andreas Klatzka (Rot Weiss Essen), Sven Madziarski (Langenhagen), Johannes Poloczek (Wattenschaid), Andre Walica (Astoria Walldorf), Patrick Franczak (Mahlow), Marcel Gryn (Plettenberg), Kevin Kluk (VFL Wolfsburg), Peter Makosa (Rammelsberg), Daniel Leksha (Bonner SC), Markus Poloczek (Wuppertaler), Matheus Gornik, Mariusz Suszko (Kaiserslautern), Damian Kandora (Nurnberg)

Internauci podpowiadają

Anglia: James Wesolowski (Leicester City), Frank Simek (Sheffield Wednesday), Lukas Jutkiewicz (Everton Liverpool)

Austria: Michael Stanislaw (SC Schwanenstadt), Philip Baginski (Admira Wacker)

Belgia: Egon Wisniowski (St. Truidense)

Brazylia: Fabinho (Internacional SC)

Francja: Ludovic Obraniak (OSC Lille)

Grecja: Michael Delura (Panionios Ateny)

Hiszpania: Filipe Luis Kasmirski (Deportivo La Coruna), Dennis Krol (FC Barcelona)

Holandia: Jacob Lensky (Feyenoord Rotterdam)

Niemcy: Gabriel Czajor (Fortuna Dusseldorf), Kamil Niewiadomski, Dominik Powolka, Thomas Sabacinski (Alemannia Aachen), Daniel Sikorski (Bayern Monachium), Dominik Lipki, Michael Oscislawski, Markus Piossek, Alexander Topolewski (Borussia Dortmund), Adam Bodzek (Duisburg), Nico Duszynski (Hansa Rostock), Sebastoam Zielinsky (FC Koln), Lukas Ciosanski (VFL Hamburg), Lukas Sosnowski (St. Pauli Hamburg)

Ponadto z artykułu można się dowiedzieć, że sekcja monitoringu czyli tzw. scouci PZPN działają dopiero od dwóch miesięcy, w sekcji pracuje 10-11 scoutów, ale są też kontakty zagraniczne szczególnie sporo w Niemczech co wyjaśnia tak duża liczba piłkarzy obserwowanych w tym kraju, ale także w Anglii i Brazylii.
PZPN interesuje się pracami sekcji, ale pracownicy nic od Związku Piłki Nożnej nie dostają, pracują jako wolontariusze, po obserwacji piłkarza nie dostają nawet zwrotu pieniędzy za powrót do kraju, zaś piłkarze którzy chcą się pokazać przed polskimi scoutami muszą przyjechać tutaj na własny koszt.

Oni też wypatrzyli jako pierwsi 16-letniego Kevina Okangę piłkarza Burnley, który urodził się w Bydgoszczy, a jego ojciec pochodzi z Nigerii, uważają go za spory talent.

  Wybory do Europarlamentu 2009- 7 czerwca
Wybory do Europarlamentu 2009

Okręg woj. śląskie nr 11
Liczba list 12
Kandydatów 114
Liczba obiet30 26.32 %
Liczba mężczyzn 84 73.68%
Średni wiek46
Kobiet44
Mężczyzn 47
Najmłodszy Kandydat 21
Najstarszy Kandydat 77
http://pe2009.pkw.gov.pl/PUE/PL/KOMITETY/0.htm

Lista komitetów i kandydatów.
Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej nr 1
1. SŁAWSKI Sławomir Michał
2. BALBOUS Zafer Konrad
3. KOSIBA Wojciech Ryszard
4. SYNOWIEC Jarosław Ryszard
5. OZIORO Marek Sylwian
6. OKARMA Jan Józef
7. DOMAGAŁA Marta Krzysztofa
8. BIAŁY Dawid Krzysztof
9. KACZYŃSKI Robert Józef
10. BRZEZINA Tomasz Bogdan

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe nr 2
1. MOSZYŃSKI Janusz Leonard
2. ORMANIEC Marian
3. PIOTROWSKI Leszek
4. SERAFIN Władysław
5. MACHULSKA Cecylia
6. GMITRUK Stanisław
7. BARAŃSKA Bogumiła
8. LEWANDOWSKI Piotr Tadeusz
9. GRUSZKA Marek Aleksander
10. STANIA Andrzej

Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej nr 3
1. JĘDRUCH Józef Bronisław
2. WŁUDARCZYK Barbara Janina
3. WYSOCKA Krystyna Teresa
4. BRZESKI Kryspin Medard
5. BŁOCH Maria GÓRNIAK Alfred
6. KANIECKI Bogusław Józef
7. CIMOSZKO Maria Grażyna
8. GAJDA Damian Sebastian
9. KORBASIEWICZ Mirosław Adam

Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy nr 4
1. ZIĘTEK Bogusław Zbigniew
2. FORNALCZYK Kalina Barbara
3. SKUPIN Przemysław
4.JEZUSEK Alina Anna
5. ZDÓNEK Zbigniew Arkadiusz
6. PIECHACZEK Joanna Ewa
7. ŚLIPKO Andrzej
8. GARBULIŃSKA Żaneta
9. KONIECZNA Jolanta Izabela
10. GAŁĄZKA Rafał Wojciech

Komitet Wyborczy Libertas nr 5
1. ŚLUSARCZYK Piotr Jan
2. ZAJĄC Henryk
3. SOSNOWSKI Antoni
4.GRZESIK Andrzej Marek
?
7 ŻELAZNY Krystian Zbigniew
8.POLLAK Rajmund Henryk
9. DOBRAKOWSKI Longin Jerzy
10. SŁAWOMIRSKI Radosław Paweł

Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy nr 6
1. MARKOWSKI Jerzy
2. GIEREK Adam
3. NOWAK Wojciech
4 CZAJKOWSKI Waldemar Kazimierz
5 OLSZOK Ewa Grażyna
6 TRZASKALIK Arkadiusz
7 BIELAWSKI Andrzej Kazimierz
8 BIESOK Grzegorz Tomasz
9 NIEDZIELA Tomasz Damian
10 SZYMAŃSKA Katarzyna Urszula

Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004) nr 7
1. GRABOWSKA Genowefa
2. PASTERNAK Agnieszka Edyta
3 PACA Monika
4 CHMIEL Wojciech
5 KULESZA Zenon Bogusław
6 BANOT Aleksandra Ewa
7 BORS Jacek Grzegorz
8 MACIEJEWSKI Michał Andrzej
9 KOŁODZIEJCZYK Adrian Paweł
10 KROWIAK Andrzej

Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej nr 8
1 SANOCKI Janusz Antoni
2. MOTYKA
3 NIENARTOWICZ Grzegorz
4 KRZYSZTOŃ Gabriel
5 GADZICKI Józef
6 LACH Grzegorz
7 CANIBOŁ Andrzej Franciszek
8 WNĘTRZAK Grzegorz Piotr
9 ŚWIERC Krystian Franciszek
10 FRĄCZEK Joanna Ludwika

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP nr 9
1BUZEK Jerzy Karol
2 OLBRYCHT Jan Marian
3 HANDZLIK Małgorzata Maria
4 MATUSIEWICZ Adam Marek
5 PANKIEWICZ Kazimierz Józef
6 GAJEWSKA Aleksandra Joanna
7 RACZYŃSKA Grażyna
8 ŁABAJ Rafał
9 MARCINKIEWICZ Bogdan Kazimierz
10 FURTAK Marta Ewa

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość nr 10
1MIGALSKI Marek Henryk
2 SEWERYŃSKI Michał
3 KLOC Izabela Helena
4 PIECHA Bolesław Grzegorz
5 KORFANTY Bronisław Jan
6 WARZOCHA Artur Ryszard
7 ŚLASKI Krzysztof Szymon
8 RUDNICKA Jadwiga Julia
9 WŁODEK Wiesław
10 FALFUS Jacek Eugeniusz

Koalicyjny Komitet Wyborczy Naprzód Polsko – Piast nr 11
1 FIJAŁKOWSKI Krzysztof Sylwester
2 CZYŻ Elżbieta
3 TURCHAN
4 MAZIARZ Marek Józef
5 GROBORZ Łukasz
6 HYŁA Tomasz Jan
7 JANUS Sławomir
8 ADAMCZEWSKA Katarzyna

Komitet Wyborczy Wyborców Kocham Polskę nr 12
1 POSTULKA Elżbieta
2 SŁOMKA Adam
3 BIELAWSKI Tadeusz
4 WOLAŃSKI Ireneusz
5 SULIGA Jan
6 JĄCZEK Jan
7PRUSZYŃSKI Tadeusz
8 CYSEWSKI Mariusz

  Wybory do Parlamentu Europejskiego 7-VI-2009

Okręg nr 11
ŚLĄSKIE

Libertas:
ŚLUSARCZYK Piotr Jan
ZAJĄC Henryk
SOSNOWSKI Antoni
GRZESIK Andrzej Marek
WILK Kazimierz Czesław (skreślony)
ŻELAZNY Krystian Zbigniew
POLLAK Rajmund Henryk
DOBRAKOWSKI Longin Jerzy
SŁAWOMIRSKI Radosław Paweł

PO:
BUZEK Jerzy Karol
OLBRYCHT Jan Marian
HANDZLIK Małgorzata Maria
MATUSIEWICZ Adam Marek
PANKIEWICZ Kazimierz Józef
GAJEWSKA Aleksandra Joanna
RACZYŃSKA Grażyna
ŁABAJ Rafał
MARCINKIEWICZ Bogdan Kazimierz
FURTAK Marta Ewa

PPP:
ZIĘTEK Bogusław Zbigniew
FORNALCZYK Kalina Barbara
SKUPIN Przemysław
JEZUSEK Alina Anna
ZDÓNEK Zbigniew Arkadiusz
PIECHACZEK Joanna Ewa
ŚLIPKO Andrzej
GARBULIŃSKA Żaneta
KONIECZNA Jolanta Izabela
GAŁĄZKA Rafał Wojciech

PSL:
MOSZYŃSKI Janusz Leonard
ORMANIEC Marian
PIOTROWSKI Leszek
SERAFIN Władysław
MACHULSKA Cecylia
GMITRUK Stanisław
BARAŃSKA Bogumiła
LEWANDOWSKI Piotr Tadeusz
GRUSZKA Marek Aleksander
STANIA Andrzej

Prawica RP:
SANOCKI Janusz Antoni
MOTYKA Władysław
NIENARTOWICZ Grzegorz
KRZYSZTOŃ Gabriel
GADZICKI Józef
LACH Grzegorz
CANIBOŁ Andrzej Franciszek
WNĘTRZAK Grzegorz Piotr
ŚWIERC Krystian Franciszek
FRĄCZEK Joanna Ludwika

PiS:
MIGALSKI Marek Henryk
SEWERYŃSKI Michał
KLOC Izabela Helena
PIECHA Bolesław Grzegorz
KORFANTY Bronisław Jan
WARZOCHA Artur Ryszard
ŚLASKI Krzysztof Szymon
RUDNICKA Jadwiga Julia
WŁODEK Wiesław
FALFUS Jacek Eugeniusz

Samoobrona:
JĘDRUCH Józef Bronisław
WŁUDARCZYK Barbara Janina
WYSOCKA Krystyna Teresa
BRZESKI Kryspin Medard
BŁOCH Maria
GÓRNIAK Alfred
KANIECKI Bogusław Józef
CIMOSZKO Maria Grażyna
GAJDA Damian Sebastian
KORBASIEWICZ Mirosław Adam

UPR:
SŁAWSKI Sławomir Michał
BALBOUS Zafer Konrad
KOSIBA Wojciech Ryszard
SYNOWIEC Jarosław Ryszard
OZIORO Marek Sylwian
OKARMA Jan Józef
DOMAGAŁA Marta Krzysztofa
BIAŁY Dawid Krzysztof
KACZYŃSKI Robert Józef
BRZEZINA Tomasz Bogdan

Naprzód Polsko - Piast:
FIJAŁKOWSKI Krzysztof Sylwester
CZYŻ Elżbieta
TURCHAN Stanisław
MAZIARZ Marek Józef
GROBORZ Łukasz
HYŁA Tomasz Jan
JANUS Sławomir
ADAMCZEWSKA Katarzyna

Centrolewica:
GRABOWSKA Genowefa
PASTERNAK Agnieszka Edyta
PACA Monika Maria
CHMIEL Wojciech
KULESZA Zenon Bogusław
BANOT Aleksandra Ewa
BORS Jacek Grzegorz
MACIEJEWSKI Michał Andrzej
KOŁODZIEJCZYK Adrian Paweł
KROWIAK Andrzej

SLD-UP:
MARKOWSKI Jerzy
GIEREK Adam
NOWAK Wojciech
CZAJKOWSKI Waldemar Kazimierz
OLSZOK Ewa Grażyna
TRZASKALIK Arkadiusz
BIELAWSKI Andrzej Kazimierz
BIESOK Grzegorz Tomasz
NIEDZIELA Tomasz Damian
SZYMAŃSKA Katarzyna Urszula
POSTULKA Elżbieta
SŁOMKA Adam
BIELAWSKI Tadeusz
SULIGA Jan
JĄCZEK Jan
CYSEWSKI Mariusz

A co do wycieczek osobistych to jestem świeżo po lekturze ksiazki Richarda Grunbergera "Historia społeczna III Rzeszy" i tam trochę pisało o "faszyzacji politycznej poprawności" no i sie o chłopaka szczerze przestraszylem ,bo tam sie z takimi nie cackali.

  Ciekawe zjawiska astronomiczne i rocznice
2008-11-02 Dzień Zaduszny, chciałem a mam nadzieję, że nic nie będziecie mieć przeciwko temu, wspomnieć sławnych astronomów z naszej Ojczyzny, tych, którzy przyczynili się do wysławienia naszej kochanej Astronomii. To dzięki tym ludziom wiemy to, co dawniej było bajką a dzisiaj jest prawdą. Zdjęcie zaczerpnięte, że strony http://www.bank-zdjec.com/foto/222/ .

1) Mikołaj Kopernik
2) Jan Heweliusz zm. 28 stycznia 1611 roku
3) Piotr Amsterdamski zginął 12 lutego 2008 w Tatrach
4) Franciszek Armiński zm. 14 stycznia 1849
5) Tadeusz Banachiewicz zm. 17 listopada 1954
6) Jan Baranowski zm. 8 listopada1879
7) Leopold Berkiewicz zm. w 1898 w Petersburgu
Czesław Białobrzeski zm. 12 października 1953 w Warszawie
9) Doc. dr hab. Maciej Bielicki zm. 27 listopada 1988
10) Wojciech Brudzewski, Wojciech z Brudzewa, Albert Brudzew zm. ok. 1497 w Wilnie
11) Marcin Bylica 1493
12) Ludosław Cichowicz zm. w czerwcu 1968 w Warszawie
13) Władysław Dziewulski zm. 6 lutego 1962 w Toruniu
14) Marcin Ernst zm. 4 czerwca 1930 we Lwowie
15) Lucjan Grabowski zm. 1941
16) Robert Głębocki 21 lutego 2005 w Gdańsku)
17) Leon Hufnagel zm. 19 lutego 1933 w Berlinie
18) Wilhelmina Iwanowska zm. 16 maja 1999 w Toruniu
19) Jan z Głogowa 11-lutego 1507 w Krakowie
20) Jan Walery Jędrzejewicz zm. 19 grudnia 1887
21) Marian Kowalski zm. 28 maja 1884 lub 9 lipca 1884 w Kazaniu w Rosji
22) Stanisław Kramsztyk zm. 22 grudnia 1906 w Warszawie
23) Marcin Król, Marcin z Żurawicy 1460
24) Piotr KrĂźger -1639
25) Adam Joachim Kulczycki zmarł 11 czerwca 1882
26) Felicjan Kępiński zm. 1966
27) Leonard Vitreatoris z Dobczyc zm. 1508
28) Stanisław Lubieniecki zm. 18 maja 1675 Hamburgu
29) Mateusz z Szamotuł zm. 19 października 1528)
30) Bonawentura Metler zm. 2 września 1939 w Jaworznie
31) Bohdan Paczyński zm.19 kwietnia 2007 w Princeton
32) Marcin Poczobutt-Odlanicki zm. 20 lutego 1810 w Dyneburgu
33) Feliks Przypkowski zm. 1951
34) Maurycy Pius Rudzki zm. 20 lipca 1916
35) Eugeniusz Rybka zm. 8 grudnia 1988 we Wrocławiu
36) Kazimierz Schilling zm. 10 grudnia 2006 w Olsztynie
37) Antoni Szahin zm. 1845,
38) Jowius Fryderyk Bystrzycki zm. 10 lipca 1821
39) Chaim Zelig Słonimski zm. 15 maja 1904 w Warszawie
40) Jeremi Maria Franciszek Wasiutyński zm. 8 kwietnia 2005 w Oslo
41) Antoni Wilk zm. 17 lutego 1940 w Krakowie
42) Józef Witkowski (1892-1976)
43) Wiesław Wiśniewski zm. 28 lutego 1994 w Tucson
44) Michał Wrocławczyk zm. 9 listopada 1534
45) Włodzimierz Zonn (14 lipca 1905 - 28 lutego 1975)
46) Jan Chrzciciel Władysław Śniadecki zm. 9 lub 21 listopada 1830
47) Tomasz Żebrowski (1714–1758)
48) Roman Karol Janiczek prof. (2000 roku)
To tylko tyle, co wiem może kogoś ominołem, ale nie zapominajmy i miejmy wszystkich trakcie trwania święta w pamięci.

  Częstotliwość sprawdz. kwalifikacji członków komisji kwalif.
Egzaminy co 5 lat poparli następujący posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej:
Wyniki głosowania nr 96 - 03/04/2005
Posłowie z klubu/koła SLD głosujący Przeciw
1. Antochowski Jan 2. Banaś Magdalena 3. Basta Renata
4. Baszczyński Krzysztof 5. Błaszczyk Bogdan 6. Błochowiak Anita
7. Bolek Elżbieta 8. Brachmański Andrzej 9. Bujak Bogdan
10. Chrzanowski Kazimierz 11. Ciborowska Danuta 12. Ciemniak Grażyna
13. Ciesielski Wiesław 14. Cieślak Bronisław 15. Cimoszewicz Włodzimierz
16. Czepułkowski Jerzy 17. Czuż Aleksander 18. Czykwin Eugeniusz
19. Derech-Krzycki Jakub 20. Derwich Bogdan 21. Długoborski Wojciech
22. Domaradzki Wojciech 23. Dyduch Marek 24. Dziewulski Jerzy
25. Florek Sebastian 26. Gadzinowski Piotr 27. Gajecka-Bożek Maria
28. Gawłowski Andrzej 29. Gintowt-Dziewałtowski Witold 30. Górna-Kubacka Anna
31. Grabowska Danuta 32. Gramała Aleksandra 33. Grzebisz-Nowicka Zofia
34. Hayn Ryszard 35. Herman Krystyna 36. Hyla-Makowska Barbara
37. Iwiński Tadeusz 38. Janik Ewa 39. Janik Ewa Maria
40. Janowski Zbigniew 41. Jaskiernia Jerzy 42. Jasztal Teresa
43. Jedoń Mieczysław 44. Jędrusik Wiesław 45. Kalisz Ryszard
46. Kawa Marian 47. Kizińska Bożena 48. Klimek Jan
49. Knapik Jan 50. Kochanowski Jan 51. Kopeć Stanisław
52. Kowalik Jacek 53. Kowalska Bronisława 54. Krasoń Janusz
55. Kurczuk Grzegorz 56. Łuczak Krystian 57. Łuszczyńska Aleksandra
58. Łybacka Krystyna 59. Maraszek Ryszard 60. Markiewicz Adam
61. Martyniuk Wacław 62. Marzec Czesław 63. Michalak Aldona
64. Michalski Jerzy 65. Motowidło Tadeusz 66. Murynowicz Alicja
67. Myler Tadeusz 68. Namysło Andrzej 69. Napieralski Grzegorz
70. Nikolski Lech 71. Nowacka Irena Maria 72. Nowicki Józef
73. Okoński Wiesław 74. Olejniczak Wojciech 75. Oleksy Józef
76. Osik Wiktor 77. Ostrowska Małgorzata 78. Otręba Andrzej
79. Piekarska Katarzyna Maria 80. Piela-Mielczarek Elżbieta 81. Pietrzyk Kazimierz
82. Pijanowska Grażyna 83. Pilarczyk Józef Jerzy 84. Piłat Andrzej
85. Piosik Stanisław 86. Podraza Zbigniew 87. Poniźnik Olgierd
88. Potulski Franciszek 89. Prządka Stanisława 90. Rak Władysław
91. Ratman Zygmunt 92. Różański Andrzej 93. Rydzoń Stanisław
94. Sas Kazimierz 95. Senyszyn Joanna 96. Sieńko Jan
97. Skomra Szczepan 98. Skrzyński Andrzej 99. Smoleń Robert
100. Sobotka Zbigniew 101. Sosnowski Adam 102. Stachowicz Edmund
103. Stec Stanisław 104. Stępień Marian 105. Stępień Władysław
106. Suchecki Benedykt 107. Szarawarski Andrzej 108. Szmajdziński Jerzy
109. Szparaga Elżbieta 110. Szteliga Jerzy 111. Szwarc Jan
112. Śleziak Czesław 113. Talaga Halina 114. Tober Michał
115. Tomaszewski Tadeusz 116. Tomczyk Ryszard 117. Towalewska Bogusława
118. Turkiewicz Michał 119. Wagner Marek 120. Wenderlich Jerzy
121. Widuch Marek 122. Wikiński Marek 123. Wilczyńska Zofia
124. Wnuk Marcin 125. Wołowicz Franciszek 126. Wontor Bogusław
127. Woźny Grzegorz 128. Zając Andrzej 129. Zarzycki Kazimierz
130. Zbrzyzny Ryszard 131. Zdrojewski Jacek 132. Zemke Janusz

Nie poparł tylko Leszek Miller elektryk. Wyżej wymieniony przebywa u USA ma zaproszenie Wilekiego Brata i wykłada.

  Wyniki wyborów - komentarze
jak oddawaliśmy głosyna kandydatów do sejmu:

Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy
Stokłosa Ryszard – 736
Biskup Eugeniusz Jan – 249
Dudziak Andrzej – 311
Łukaszczyk Tomasz Michał – 188
Wiński Jacek Krzysztof – 114
Łokaj Joanna Agnieszka – 355
Mrozek-Gliszczyński Zdzisław – 72
Wrona Ryszard – 200
Jaskierny Janusz – 116
Ostrowski Włodzimierz- 148
Koszowski Wojciech Piotr – 78
Garbarz Jarosław Marian – 189.

Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin
Rzeźniczak Bartosz – 882
Witczak Bolesław – 460
Donat Hubert- 159
Zgaiński Zbigniew Marian – 90
Radziejewska Hanna – 238
Leszczewicz Adam – 121
Węglewski Andrzej – 83
Żmudziński Marian – 105
Dereniowski Andrzej – 44
Pocętek Jacek – 120
Karaśkiewicz Mirosław- 47
Kaczmarek Tomasz Krzysztof – 169
Sobieszczyk Rafał – 73
Zegan Tomasz - 49
Torbiński Mirosław – 49
Wełniak Violetta Maria – 106
Fintzel Barbara – 35
Muzofl Robert – 59.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Kraczkowski Maks – 11756
Ciechanowski Jacek – 3628
Czarnecki Krzysztof Władysław – 6659
Podmokły Jerzy – 3615
Piechowiak Grzegorz – 3460
Górski Tomasz – 18072
Wielgosz Janusz – 1529
Minkowski Adam Stanisław – 1019
Fleming Bogdan – 743
Sobota Halina Teresa – 1563
Borsukiewicz Piotr – 13342
Dzido Bogusław – 879
Koczorowska Anna – 4433
Błażejczyk Grzegorz – 637
Rabski Wojciech – 1316
Okpisz Andrzej – 948
Kardasz Maria – 842
Szymko Krystyna – 2429.

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska
Szejnfeld Adam Stanisław – 57343
Rutnicki Jakub Adam – 18590
Chmielewski Stanisław Marcin – 8102
Waśko Piotr Roman – 6260
Skrobisz Jacek Józef – 3152
Wilkoszarska Krystyna – 4581
Jarczak Paweł – 2165
Szrama Tomasz – 5868
Piasecki Jerzy Marek – 3309
Wrona Grzegorz Marek – 1813
Martyńska Anna – 2890
Górecka Monika – 2823
Ratajszczak Patrycja Anna – 2765
Hetmański Krzysztof – 682
Skrzypczak Adrian – 1207
Mirowski Bartosz Dominik – 332
Dziewiałtowski-Gintowt Bartosz – 736
Poszwa Krzysztof – 2418.

Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego
Kalemba Stanisław – 13295
Rydzewska Anna – 2862
Napierała Ryszard – 2970
Goławski Ryszard – 1782
Kranc Tomasz Bronisław – 1662
Pikulik Jan Marek – 2323
Janus Bogusław – 1227
Wita Andrzej – 2317
Hajduk Piotr – 2203
Cyranik Wojciech Zygmunt – 501
Gnus Ryszard Tomasz – 1283
Kwaśniewicz Józef Kazimierz – 1214
Niedziałek Sylwester Mieczysław – 303
Pawlak Zofia – 1387
Przybył Witold – 335
Frąckowiak Helena Krystyna - 451
Tomikowski Damian – 199
Pochyluk Stanisław – 1392.

Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej
Beger Renata Lidia – 3619
Sulima Kazimierz Tadeusz – 336
Pilarz Józef Walerian – 611
Grabowski Bogdan – 312
Starosta Michał Waldemar – 155
Lisiecki Leszek – 171
Andrzejewski Piotr – 244
Statucki Henryk – 112
Komasa Urszula Wioleta – 151
Kwiatek Angelina – 258
Klarzyński Zbigniew – 32
Sekuła Roksana – 72
Wałowska Anna – 112
Korycki Czesław - 165.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci
Ajchler Romuald Kazimierz – 13725
Stec Stanisław – 10908
Piosik Stanisław – 6422
Lus Jan – 1941
Bystrzycki Włodzimierz Andrzej – 6167
Mikołajczak Stefan Wojciech – 8358
Jasiłek Andrzej Kazimierz – 2369
Górzny Andrzej Marian – 936
Jahns Zbigniew Kazimierz – 1021
Dymek Łukasz – 2255
Wiśniewski Janusz Tadeusz – 636
Heyduk Jerzy – 424
Wesołek Piotr Paweł – 419
Kukawka Andrzej Jan – 678
Rączkowski Ryszard Jan – 284
Kęsy Ryszard Walenty – 300
Bak Urszula – 1433
Zgaiński Mariusz Mirosław – 684.

  X CANTIO LODZIENSIS 17-18 listopada 2007
Wyniki podaje za chórtownią:

X Łódzki Festiwal Chóralny - CANTIO LODZIENSIS 2007

Jury w składzie:

prof. Józef Świder – przewodniczący, Akademia Muzyczna w Katowicach
prof. Anna Domańska – Akademia Muzyczna w Łodzi
prof. Andrzej Ryłko – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
prof. Sławomir Kaczorowski – Akademia Muzyczna w Łodzi
prof. Roman Grucza – Akademia Muzyczna w Gdańsku

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

GRAND PRIX FESTIWALU
Oktet Wokalny OCTAVA Kraków
dyrygent Zygmunt Magiera

KATEGORIA A - CHÓRY DZIECIĘCE
I miejsce - LA MUSICA Chór Gimnazjum Nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie
dyrygent Zdzisław Ohar

KATEGORIA B - CHÓRY MŁODZIEŻOWE
II miejsce - JUVENALES CANTORES LODZIENSES- Łódź
dyrygent Krzysztof Kozłowski
II miejsce - Grodziski Chór BOGORYA – Grodzisk Mazowiecki
dyrygent Marcin Łukasz Mazur
III miejsce - Żeński chór kameralny PRESTO Łódź
dyrygent Kamil Chałupnik
Wyróżnienie - WOSKLIKNOWIENIJE Hajnówka
dyrygent Wireneja Kociubajło

KATEGORIA C - CHÓRY AKADEMICKIE
I miejsce - Chór Akademii Medycznej w Białymstoku
dyrygent Anna Moniuszko
I miejsce - Chór ARS CANTANDI Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu
dyrygent Anna Grabowska - Borys
II miejsce - Chór Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku
dyrygent Anna Olszewska
II miejsce - Chór Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach
dyrygent Ewa Robak
III miejsce - Chór Kameralny Akademii Rolniczej Szczecin
dyrygent Iwona Wiśniewska – Salamon
Wyróżnienie - Chór akademicki CAMERATA VARSOVIA przy OLIMPUS Szkole Wyższej im. Romualda Kudlińskiego w Warszawie
dyrygent Elżbieta Siczek

KATEGORIA D - CHÓRY STOWARZYSZEŃ I TOWARZYSTW ŚPIEWACZYCH
I miejsce - Bydgoski Chór Kameralny AKOLADA Bydgoszcz
dyrygent Renata Szerafin – Wójtowicz
II miejsce - Chór ANIMATO Pawłowice
dyrygent Małgorzata Lucjan
III miejsce - Stowarzyszenie Śpiewacze „ECHO” Łódź
dyrygent Ewelina Bień
III miejsce - Chór Katedry p.w. św. Marii Magdaleny w Warszawie
dyrygent Sergiusz Bowtruczuk

KATEGORIA E – ZESPOŁY WOKALNE
I miejsce - IMPREVISTI Warszawa
dyrygent Marta Czarkowska
II miejsce - Chór męski GREGORIANUM Warszawa
dyrygent Berenika Jozajtis
II miejsce - Zespół Wokalny Katedry w Bydgoszczy
dyrygent Mariusz Kończal
III miejsce - Jasnogórski Kwartet Wokalny CANTUS Częstochowa
kierownik artystyczny Przemysław Jeziorowski
III miejsce - Męski Kwartet Wokalny DOLCES PUERIS Częstochowa
dyrygent Jakub Jurdziński

KATEGORIA F – CHÓRY SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA
I miejsce - CON BRIO Chór PSM I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu
dyrygent Małgorzata Podzielny
I miejsce - CANZONETTA chór dziecięcy PSM I st. im. F. Chopina w Warszawie
dyrygent Elżbieta Siczek
III miejsce - Chór dziecięcy ZSM I st. im. St. Moniuszki w Łodzi
dyrygent Kamil Chałupnik
Wyróżnienie - CANTO chór dziecięco – młodzieżowy PSM I st. im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku
dyrygent Magdalena Kreft

KATEGORIA G – CHÓRY SZKÓŁ MUZYCZNYCH II STOPNIA
I miejsce - ELSNER CORO Chór Żeński PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie
dyrygent Katarzyna Sokołowska
I miejsce - Chór żeński OSM II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
dyrygent Anna Kamerys
II miejsce - Chór mieszany OSM II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
dyrygent Anna Kamerys

KATEGORIA H – GOSPEL I MUZYKA ROZRYWKOWA
I miejsce - Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
dyrygent Marta Kosielska
I miejsce - Kwartet Wokalny AD LIBITUM Gniezno
dyrygent Jarosław Krenz

Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu kompozytora łódzkiego - „Preludium” Karola Prosnaka - otrzymał Chór ARS CANTANDI Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu.

  WYNIKI WYBORÓW 2006 W POSZCZEGÓLNYCH OKRĘGACH
Poproszono mnie o pełne wyniki wyborów.
OKRĘG/Nazwisko Imiona/KWW/Liczba otrzymanych głosów ważnych.
Wytłuszczonym drukiem oznaczyłam kandydatów ,którzy zostali wybrani Radnymi.
Opierając się na Protokole z Wyborów (BIP)
Na poszczególnych kandydatów oddano następującą liczbę głosów:
OKRĘG WYBORCZY 1 (5 madatów)
KWW INICJATYWA GOSPODARCZA
1.Traut Dariusz Jan.................. 153

KWW POPRAWA
1.Boruszewska Irena .................65

KWW INICJATYWA
1.Węglorz Jan ..........................180

KWW FORUM SAMORZĄDOWE 2006
1.Purgal Teresa..................................363
2.Kiryluk Beata...................................234
3.Kraszczyński Andrzej ............................63
4.Lewandowski Jacek Mariusz..................124
5.Sołtys Krzysztof Sławomir ...................140

KW STOWARZYSZENIA DEMOKRACJI LOKALNEJ
1.Laskowska Danuta ...........................................135
2.Modzelewski Jan ................................................95
3.Szymański Artur Zygmunt ................................160
4.Kwiecień Władysław .........................................106
5.Nowak Bartłomiej ..............................................94

KWW WSPÓLNOTA SAMORZADOWA
1.Celiński Adam Paweł..........................................95
2.Pawłowski Roman Tadeusz ..........................243
3.Wojcieszak Andrzej ....................................108
4.Wolny Rafał Mariusz ...................................215
5.Wróbel Adam Marcin...................................191

KWW DAS
1.Sałaciński Dariusz ........................................63

KWW RSP
1.Grabowski Marcin .........................................55

OKRĘG WYBORCZY NR 2 (4 mandaty)

KWW INICJATYWA GOSPODARCZA
1.Zbożeń Robert Mariusz .................................91

KWW POPRAWA
1.Kędzierska Iwona Elżbieta ...........................45

KWW INICJATYWA
1.Mrówczyński Jerzy .......................................90
2.Witkowski Waldemar ..................................106

KWW FORUM SAMORZĄDOWE 2006
1.Jakubowski Adam .................................109
2.Kościukiewicz Andrzej ...........................175
3.Misztela Stanisław Marek ............................42
4.Mickiewicz Wojciech Jerzy ...........................63

KW STOWARZYSZENIA DEMOKRACJI LOKALNEJ
1.Auksel Janina Krystyna ...............................65
2.Makiełkowski Henryk...................................24
3.Rutkowski Zdzisław.....................................22

KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
1.Borońska Urszula Joanna ............................84
2.Czerski Jerzy .............................................57
3.Drzewiecki Kazimierz Paweł ..................142
4.Marchalewski Piotr ....................................100

KWW MIESZKAŃCY MIĘDZYZDROJÓW
1.Lembicz Marek Władysław............................78

KWW MŁODZI-ODPOWIEDZIALNI-NIEZALEŻNI
1.Bobek Mateusz Witold............................148

OKRĘG WYBORCZY NR 3 (4 mandaty)

KWW POPRAWA
1.Ludwiczak Grzegorz ....................................62
2.Ciecierski Marek Władysław .........................75

KWW INICJATYWA
1.Trott Adam.................................................91
2.Szwarowski Zenon .....................................18
3.Haftkiewicz Krzysztof ..................................18

KWW FORUM SAMORZĄDOWE 2006
1.Piłat Janusz Jerzy .....................................130
2.Goracy Dagmara ......................................106
3.Springer Roman Jan ..................................81
4.Bartczak Tadeusz Zdzislaw..........................76

KW STOWARZYSZENIA DEMOKRACJI LOKALNEJ
1.Stefańczyk Zbigniew Andrzej........................84
2.Kujda Benedykt Bolesław............................117
3.Hoffa Alicja Maria.......................................101

KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
1.Duszyński Artur Grzegorz ......................131
2.Flotyńki Mateusz ...................................141
3.Sutyła Michał.........................................154
4.Wieczorek Edward Stanisław..........................82

KWW STABILNI
1.Burzyński Jan........................................175

OKRĘG WYBORCZY NR 4 (2 mandaty)

KWW FORUM SAMORZĄDOWE 2006
1.Kotwica Wiesław Mirosław ......................133
2.Mazurek Elżbieta Agnieszka .........................96

KW STOWARZYSZENIA DEMOKRACJI LOKALNEJ
1.Sholz Jerzy ................................................55
2.Pawełek Zdzisław Michał...............................59

KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
1.Wójcik Piotr ..........................................102
2.Bączek Wioletta Ewa.....................................28

za zgodność: Jolanta Szarłowicz
Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej W Międzyzdrojach

  Obóz Jaworki 2006
Ku pamięci: uczestnicy i kadra zgrupowania
.
Augustyniak Adam
Walczak Jan
Chojnacki Janusz
Strugiński Stanisław
Kłos Bogdan
Łukin Jacek
Puławski Mirosław
Bałut Karolina
Bałut Milena
Bieniek Karolina
Ceglarska Monika
Dybowska Milena
Grabowska Aleksandra
Grabowska Alicja
Kopyt Daria
Korzeniewska Emilia
Kowalska Anna
Lach Magdalena
Lewandowska Agata
Nec Magdalena
Obigowska Paulina
Poręba Marta
Sztal Sandra
Szygoska Gabriela
Tyczewska Beata
Zych Weronika
Bieliński Oskar
Grabowski Adam
Kuliński Bartosz
Ludwikowski Bartłomiej
Możdzyński Michał Artur
Rajkowski Kamil
Ruszkowski Mariusz
Rybnik Rafał
Tyrakowski Michał
Wojciechowski Jakub
Adamkiewicz Maria
Kowalczyk Milena
Zajączkowska Marta
Ciska Magdalena
Pilarski Adrian
Dolman Paweł
Młodzianowski Adam
Ruszkowski Ernest
Garwacki Jakub
Śliwiński Przemysław
Duda Paweł
Gołębiewski Adam
Krzemiński Łukasz
Krzemiński Marcin
Lawendowski Michał
Lubarski Krzysztof
Nowacki Grzegorz
Nowacki Wojciech
Pawlik Kacper
Petrykowski Łukasz
Pilarczyk Rafał
Prokop Krzysztof
Rzymkowski Amadeusz
Rzymkowski Przemysław
Sporczyk Paweł
Sztuczka Paweł
Wojciechowski Mateusz
Ziółkowski Sebastian
Zych Mateusz
Brudzyńska Ewa
Kwiatkowska Agnieszka
Łuciakiewicz Marta
Machowska Karolina
Machowska Marta
Nowacka Magdalena
Okrąglewska Aleksandra
Petrykowska Marta
Piórkowska Katarzyna
Szczyglińska Magda
Budek Wioletta
Dembińska Maria
Kucharczyk Ania
Pielacińska Anna
Pielaciński Karol
Szczygliński Marcin
Saski Marcin
Brzeziński Adam
Dyszkiewicz Przemysław
Garstka Norbert
Idzikowski Jakub
Jaskulski Mateusz
Jaskulski Michał
Kozłowski Dominik
Kukulski Bartłomiej
Mierzejewski Bartosz
Osipowicz Łukasz
Panek Maciej
Piekarski Jarosław
Rejent Kajetan
Rutkowski Marcin
Wójtowicz Adrian
Wypych Emil
Zieliński Tomasz
Olkowicz Klaudia
Zaborowska Nina
Żelechowski Dawid
Kosela Mateusz
Oszkało Mariusz
Kozłowski Dawid
Wiekiera Damian
Gronczewski Wojciech
Kosewski Mateusz
Kossakowski Piotr
Chorzewska Karolina
Gąsiorek Joanna
Gąsiorek Weronika
Godlewska Izabela
Guławska Patrycja
Kornatowska Emilia
Olszewska Anna
Pawlak Karolina
Ślęzak Beata
Wiśniewska Anna
Wolert Magdalena
Wybicka Katarzyna
Zielińska Katarzyna
Krasny Mateusz
Podlecki Daniel
Bukowski Patryk
Rolka Przemysław
Bieniek Mateusz
Zieliński Mariusz
Gruda Krzysztof
Gałązka Maciej
Gałązka Michał
.
Grzymkowski Bogdan
Kaźmierkiewicz Elżbieta
Kaźmierkiewicz Katarzyna
Kobla Renata
Kucharczyk Grzegorz
Kucharczyk Katarzyna
Magierska Ewa
Małecka Elżbieta
Małecki Darek
Orlikowski Darek
Sztuczka Marta
Wojciechowska Iwona
Wojciechowski Mirosław
Ciska Katarzyna
Marzyńska Magda
Brudzyński Tomasz
Wrześniewska Izabela
Jabłoński Tadeusz
Świercz Agnieszka
Kucharski Karol
.
Pozdrawiam Jacek Patora (były komendant)

  Wybory do Parlamentu Europejskiego 2009

Kajdan, a wiesz już gdzie można obejrzeć sobie komplet kandydatów z wszystkich list z naszego okręgu??

1. Libertas
1. Piotr Jan Ślusarczyk
2. Henryk Zając
3. Antoni Sosnowski
4. Andrzej Marek Grzesik
5. Kazimierz Czesław Wilk
6. Kazimierz Czesław Czyż
7. Krystian Zbigniew Żelazny
8. Rajmund Henryk Pollak
9. Longin Jerzy Dobrakowski
10. Radosław Paweł Sławomirski

2. Platforma Obywatelska
1. Jerzy Buzek
2. Jan Olbrycht
3. Małgorzata Handzlik
4. Adam Matusiewicz
5. Kazimierz Pankiewicz
6. Aleksandra Gajewska
7. Grażyna Raczyńska
8. Rafał Łabaj
9. Bogdan Marcinkiewicz
10. Marta Furtak

3. Polska Partia Pracy
1. Bogusław Zbigniew Ziętek
2. Kalina Barbara Fornalczyk
3. Przemysław Skupin
4. Alina Anna Jezusek
5. Zbigniew Arkadiusz Zdónek
6. Joanna Ewa Piechaczek
7. Andrzej Ślipko
8. Żaneta Garbulińska
9. Jolanta Izabela Konieczna
10. Rafał Wojciech Gałązka

4. Polskie Stronnictwo Ludowe
1. Janusz Leonard Moszyński
2. Marian Ormaniec
3. Leszek Piotrowski
4. Władysław Serafin
5. Cecylia Machulska
6. Stanisław Gmitruk
7. Bogumiła Barańska
8. Piotr Lewandowski
9. Marek Gruszka
10. Andrzej Stania

5. Porozumienie dla Przyszłości - Centrolewica
1. Genowefa Grabowska
2. Agnieszka Edyta Pasternak
3. Monika Maria Paca
4. Wojciech Chmiel
5. Zenon Bogusław Kulesza
6. Aleksandra Ewa Banot
7. Jacek Grzegorz Bors
8. Michał Andrzej Maciejewski
9. Adrian Paweł Kołodziejczyk
10. Andrzej Krowiak

6. Prawica Rzeczypospolitej
1. Janusz Antoni Sanocki
2. Władysław Motyka
3. Grzegorz Nienartowicz
4. Gabriel Krzysztoń
5. Józef Gadzicki
6. Grzegorz Lach
7. Andrzej Franciszek Caniboł
8. Grzegorz Piotr Wnętrzak
9. Krystian Franciszek Świerc
10. Joanna Ludwika Frączek

7. Prawo i Sprawiedliwość
1. Marek Henryk Migalski
2. Michał Seweryński
3. Izabela Helena Kloc
4. Bolesław Grzegorz Piecha
5. Bronisław Jan Korfanty
6. Artur Ryszard Warzocha
7. Krzysztof Szymon Śląski
8. Jadwiga Julia Rudnicka
9. Wiesław Włodek
10. Jacek Eugeniusz Falfus

8. Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
1. Józef Bronisław Jędruch
2. Barbara Janina Włudarczyk
3. Krystyna Teresa Wysocka
4. Kryspin Medard Brzeski
5. Maria Błoch
6. Alfred Górniak
7. Bogusław Józef Kaniecki
8. Maria Grażyna Cimoszko
9. Damian Sebastian Gajda
10. Mirosław Adam Korbasiewicz

9. Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
1. Jerzy Markowski
2. Adam Gierek
3. Wojciech Nowak
4. Waldemar Czajkowski
5. Ewa Olszok
6. Arkadiusz Trzaskalik
7. Andrzej Bielawski
8. Grzegorz Biesok
9. Tomasz Niedziela
10. Katarzyna Szymańska

10. Unia Polityki Realnej
1. Sławomir Michał Sławski
2. Zafer Konrad Balbous
3. Wojciech Ryszard Kosiba
4. Jarosław Ryszard Synowiec
5. Marek Sylwian Ozioro
6. Jan Józef Okarma
7. Marta Krzysztofa Domagała
8. Dawid Krzysztof Biały
9. Robert Józef Kaczyński
10. Tomasz Bogdan Brzezina

11. Kocham Polskę
1. Elżbieta Postulka
2. Adam Słomka
3. Tadeusz Bielawski
5. Jan Suliga
6. Jan Jączek
8. Mariusz Cysewski

12. Naprzód Polsko - Piast
1. Krzysztof Sylwester Fijałkowski
2. Elżbieta Czyż
3. Stanisław Turchan
4. Marek Józef Maziarz
5. Łukasz Groborz
6. Tomasz Jan Hyła
7. Sławomir Janus
8. Katarzyna Adamczewska



Kocham Polskę + Naprzód Polsko - Piast to jakaś poezja, zagłosują na to chyba tylko rodziny kandydatów. Samoobrona RP jest skompromitowana i raczej na Śląsku wyborców nie znajdzie. W PPP też nie wierzę. Mandaty mogą tutaj ugrać pierwsze numery na liście PO, zwłaszcza Buzek, do tego Migalski z PiS, no i właśnie - zagadką jest Libertas. Dla mnie to oni są trochę jak Brawn GP - nie wiadomo, jak im pójdzie, a przy niskiej frekwencji mogą rzeczywiście parę mandatów ugrać.
Osobiście liczę na dobry wynik Prawicy RP i UPR, ale myślę, że nie będzie łatwo. Im mniejsza frekwencja, tym lepiej dla nich.
A PdP i SLD+UP nie życzę dobrze, o. Na uwagę zasługuje syn Gierka.

  Wykładowcy - semestr I
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
BADANIA OPERACYJNE
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

dr Jędrzejczyk Zbigniew

SWED

e-mail eojedrze@cyf-kr.edu.pl

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

dr Prędki Artur

SWED

e-mail predkia@interia.pl

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

mgr Frok Adam

SWED

e-mail eofrok@cyf-kr.edu.pl

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
SYSTEMY INFORMATYCZNE W ZARZĄDZANIU
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

dr Grabowski Mariusz

SWED

WWW

e-mail mariusz.grabowski@ae.krakow.pl

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
TEORIA PROGNOZY I SYMULACJI KOMPUTEROWYCH
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

dr Wanat Stanisław

SWED

e-mail eswanat@cyf-kr.edu.pl

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

dr Papież Monika

SWED

e-mail papiezm@ae.krakow.pl

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI EKONOMICZNYMI I ORGANIZACYJNYMI
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

dr hab. Mesjasz Czesław

SWED

KPZ

WWW

e-mail mesjaszc@ae.krakow.pl

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

mgr Woźniak Krzysztof

KPZ

e-mail wozniakk@ae.krakow.pl
GG 1068213

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

mgr Wawak Sławomir

SWED

KPZ

e-mail wawaks@ae.krakow.pl
GG 419712

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::